На службі в Держприкордонслужбі перебувають близько 1600 собак 26 різних порід

січня 03 / 2022

✅ В п’ятірку найпопулярніших порід службових собак прикордонників входять – німецька вівчарка, бельгійська вівчарка (малінуа), англійський кокер-спанієль, лабрадор-ретривер та фокстер`єр.
✅ А серед «ексклюзивних», яких найменше в прикордонному відомстві – бігль та різеншнауцер.
🐕‍🦺 Протягом 2021 року в прикордонному відомстві народилося понад 7⃣0⃣ цуценят німецької та бельгійської вівчарок.
✅ Крім того, протягом року прикордонники також закупили більше 7⃣0⃣ німецьких, бельгійських та голландських вівчарок. Зауважимо, що кінологи в службі можуть використовувати й власних собак.
✅ Переважно для навчання, дресирування та служби беруть собак віком від 10 місяців до трьох років.
☝️ «Виходять на пенсію» чотирилапі помічники у віці 8 – 9 років. Так, протягом року «пенсіонерами» стали понад 5⃣0⃣ службових собак поважного віку.
✅ В 2021 році Кінологічний навчальний центр Держприкордонслужби підготував майже 400 інспекторів-кінологів.
✅ В службі прикордонники використовують розшукових собак – для пошуку та затримання правопорушників, спеціальних собак – для виявлення наркотичних засобів, зброї та вибухівки. Також собак навчають виявляти й сигарети.
⚡ Звернемо увагу, що з цього року для спецпідрозділу ДОЗОР Держприкордонслужби почали готувати ще й пошуково-штурмових чотирилапих бійців, завданням яких є затримання озброєних злочинців та боротьба із тероризмом.
📌 Підсумовуючи результати служби, зазначимо, що з використанням службових собак протягом 2021 року прикордонники затримали майже 2⃣5⃣0⃣ порушників, виявили понад 1⃣8⃣0⃣ од. різної зброї, більше 5⃣,5⃣ тис. шт. набоїв, 2⃣5⃣ кг вибухових речовин та 3⃣5⃣ кг наркотичних засобів. Крім того, «собаки-детектори» виявили більше 1⃣ млн пачок контрабандних сигарет.
Категорія : Україна


Залишити Коментар