Тариф на електроенергію з 1 серпня: скільки будуть платити українці

липня 22 / 2021


В кінці червня Міненерго ініціювало продовження до 1 серпня терміну дії нині чинного механізму ВСО (покладання спеціальних обов’язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів в процесі функціонування ринку електричної енергії).

Так тариф на електроенергію для населення – 1,68 грн / кВт-година – залишився в дії до 1 серпня. Після цієї дати чиновники представлять нову модель розрахунків.

З власних джерел «Головкому» відомо, що зараз в уряді обговорюють проект ВСО, який передбачає поділ споживачів на 4 категорії: тих, хто споживає до 100 кВт⋅год, далі – від 100 кВт⋅год до 300 кВт⋅год, потім – від 300 кВт⋅год до 500 кВт⋅год, а також тих, хто споживає понад 500 кВт⋅год. Залежно від обсягів споживання буде зростати і тариф до приблизно 3,5 грн за кВт⋅год.

«Главком» писав , що за різними оцінками, для тих сімей, які використовують багато електроенергії, ціна може збільшитися з 1,68 до 2,5 грн за кВт · год. Логіка такого рішення така: багаті сім’ї, в яких багато електроприладів, повинні платити за реальною вартістю. Варто зазначити, що логіка є хибною, адже якщо в квартирі живе сім’я з 4-5 осіб, і там встановлений електричний бойлер для обігріву води, то місячні обсяги перевищать 500 кВт · год.

Далі – якщо приміщення опалюється електричним котлом, то встановлений державним Регулятором місячний ліміт споживання – 3000 кВт · год. Платити за це ліміт дозволено з урахуванням знижувальних нічних коефіцієнтів, якщо включати котел тільки вночі. Яким буде тариф для таких споживачів, поки не відомо. Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що бідних українців захищатимуть: ті, хто витрачає до 100 кВт · год на місяць, платитимуть менше. «Ми виділяємо населення, яке споживає до 100 кВт.

На сьогодні це близько 41% споживачів з 16,9 МДН домогосподарств. Проект нового ВСО передбачає захист цієї категорії населення через зменшення тарифу », – зазначив Галущенко. Нагадаємо 1 січня 2021 року уряд скасував пільговий тариф для населення (0,9 грн за кВт⋅год) на перші 100 кВт⋅год спожитої електроенергії.

Рішення про це Кабмін отримав 28 грудня 2020 року, в результаті вже з першого кВт⋅ч українці почали платити 1,68 грн – такий тариф повинен діяти до 31 березня 2021 року. Але в кінці березня Кабінет міністрів вирішив зберегти ціну на електроенергію для населення з 1 квітня на колишньому рівні – 1,68 гривень за кВт⋅ч, потім знову продовжив таку ж ціну на травень-червень, а тепер – ще й на липень.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар