Новини Закарпаття

Податок на квартири та будинки з 1 липня: кого це стосується та який розмір


Власники нерухомості з 1 липня починають оплачувати податок на своє майно. У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується фізичним особам – власникам об’єктів нерухомості (будинків, квартир) за 2020 рік. Фактично оплачувати доведеться надлишкову площу нерухомості, тому цей податок ще називають "податок на розкіш".

Хто повинен платити податок
Платниками є власники (якщо власниками нерухомості є неповнолітні діти, податок платять батьки або опікуни):

квартири площею понад 60 кв.м;
житлового будинку площею більше 120 кв.м;
різних типів об’єктів нерухомості, загальною площею понад 180 кв.м.

Читайте також: Уряд визначився, яким буде тариф на на електроенергію з 1 липня



Платити податок потрібно за кожен квадратний метр понад цю норму.

25 тисяч гривень заплатять ті, у власності яких є квартира площею понад 300 кв. м або будинок понад 500 кв. м.

Скільки потрібно платити
Розмір податку самостійно визначають місцеві органи влади, але він не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 січня 2020 року – 4723 грн (сплачується ж податок за попередній рік). Тобто, максимальна ставка не може перевищувати 70,85 грн за кожен зайвий кв.м.

Якщо власник заборгує внесок до 30 днів, то його очікують штрафні санкції у розмірі 10% від суми. У разі несплати податку більше 30 днів – 20% від суми.

Також часто задають питання, а якщо власників помешкань декілька? У такому разі податок заплатить кожна особа згідно належної їй частки. Якщо об’єкт нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.
Перейти на сайт