Блискавка вбила двох людей. Як діяти під час грози та де можна сховатись
У неділю у Черкаській області від удару блискавки загинуло двоє людей, ще одну жінку вдалося врятувати.
Рятувальники нагадують, як правильно ховатися під час грози.
"Як з’ясувалось, всі троє людей відпочивали біля водойми і коли почалася сильна гроза – сховалися під дерево", – повідомили у Черкаському обласному центрі екстреної медичної допомоги.
"На місці медики виявили, що від ураження блискавки загинув 23-річний хлопець та жінка близько 55-ти років", – додають у центрі.
Третя людина, яка була під деревом – 46-річна жінка – також постраждала. Від блискавки вона отримала електротравму, але залишалася у свідомості. Її госпіталізували.
Як діяти під час грози
Рятувальники нагадують, що температура у блискавці може перевищувати 30 тисяч градусів й щороку від неї гинуть до 3 тисяч людей по всьому світу.
Тому вони радять під час грози уникати високих дерев, металевих парканів та стін, біля яких ростуть дерева.
Найбільше вразливі для блискавок дуб, тополя, сосна і ялина, найменше – верба, клен і кущі.
"Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя", – кажуть у ДСНС.
"Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно", – додають рятувальники.
"Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст", – звертають увагу вони.
Дуже не радять їхати під час грози на велосипеді чи мотоциклі.
Водночас у машині безпечно – але краще зняти всі металеві антени, які можуть притягувати розряди.
А вдома під час грози потрібно зачинити всі вікна та двері.