Нові штами коронавірусу: на рахунку кожна година

квітня 26 / 2021
Нові штами коронавірусу: на рахунку кожна година
Нові штами коронавірусу на відміну від свого попередника передаються від хворої до здорової людини значно швидше, так само стрімко після зараження вони викликають ускладнення.

Зокрема, в разі інфікування мутантом COVID-19 вітаміни й популярні антибіотики вже не дають потрібного результату.

Головне в такому випадку – почати якнайшвидше лікування та оперативно реагувати на зміни стану. Про це розповів у Facebook головний лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький.

«Перебіг коронавірусу за нових штамів блискавичний. На 6-7 день від появи температури ми можемо вже отримати значне ураження легень і побачити це на комп’ютерній томографії чи УЗД. Також аналіз СРБ (ц-реактивний білок), може бути в 10-15 разів вищим за норму», – зазначив він.

За його словами, сатурація киснем у такому випадку часто тримається нормальною до 10-12 дня після прояву захворювання, а потім може несподівано різко знизитися і створити серйозну проблему для медиків у лікуванні пацієнтів вдома без кисню.

Жиравецький підкреслив, що в методах лікування змін немає, проте його потрібно починати значно швидше і так само швидко реагувати на зміни стану пацієнта.

«Вітаміни взагалі за нового штаму не працюють, суммамед, цефтриаксон також малоефективні. Чи проходить COVID-19 за нових штамів у легкій формі без лікування? Так звичайно, але відсоток тих, хто потребує складного і часто стаціонарного лікування, значно вищий, ніж раніше. Кожен день, а деколи година є на рахунку», – уточнив лікар, висловивши сподівання, що його інформація стане корисною і комусь врятує життя.
Категорія : Україна


Залишити Коментар