Невтішна статистика: чи повернуть в Україну жорсткий карантин?

жовтня 09 / 2020
В Україні можуть ввести жорсткий карантин у разі повного заповнення виділених для пацієнтів із коронавірусом ліжкомісць у лікарнях.

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю «Українській правді. Життя».

Він зауважив, що наразі недоцільно запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи, однак у разі абсолютної заповненості хворими всіх ліжкомісць Україна вимушена буде знову посилити карантин.

Головний санлікар зазначив, що 50 тис. ліжкомісць вдалося підготувати завдяки жорсткому карантину навесні.«Карантин спрацював на 100%. Система підготована, спалаху не було, летальності не було, і ми готові зараз далі працювати в умовах збільшеної кількості випадків захворювання, не впливаючи істотно на економіку в рамках адаптивного карантину», — повідомив він.

Також Ляшко додав, що МОЗ наразі намагається визначити, яка захворюваність протягом 1−2 тижнів призведе до повного заповнення ліжок.

«Тоді я буду говорити: дивіться, ми отримали таку цифру, у нас залишилося 2 тижні, і немає іншого виходу, окрім як наслідувати приклад Ізраїлю, Мадрида, Парижа і вводити жорсткі карантинні обмежувальні заходи», — заявив він.

Раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в українських лікарнях заповнено 53,9% ліжок, які призначені для хворих на коронавірус.
Категорія : Україна


Залишити Коментар