Арахамія розлютив Зеленського

вересня 22 / 2020

Судячи з поведінки спікера парламенту Дмитра Разумкова, він теж чекає катастрофи "слуг народу" на місцевих виборах 25 жовтня.

З моменту інавгурації Володимира Зеленського пройшло вже чимало часу - рік і чотири місяці. Напевно, достатній термін, щоб можна було скласти думку про Зе-команді. По крайній мірі , у самого Зеленського певну думку вже склалося. Про що він і розповів недільного ранку 20 вересня на своїй "Фейсбук".

Відчай "слуг" перед місцевими виборами

«Прямо і жорстко хочу сказати всім своїм. Закінчуйте відмовлятися від відповідальності. Закінчуйте стелити собі соломку на випадок чогось непередбаченого. Закінчуйте готувати собі виправдання на майбутнє. У вас достатньо часу, щоб довести свою ефективність. Просто потрібно працювати в режимі 24/7 і постійно доводити людям свою корисність », - дивно безнадійний заклик в устах президента, який минулої весни отримав приголомшливі 73% голосів. Навіть якщо не знати підгрунтя цього поста, він викликає враження істеричного розпачу. Президент звертається до своєї команди, причому не до якихось окремих її членам, а до «всіх своїм», і просить їх, щоб вони перестали «відмовлятися від відповідальності», «стелити собі соломку» і «готувати собі виправдання», а почали «доводити людям свою корисність». Ні краплі оптимізму і впевненості в перемозі. Суцільний морок, без просвіту. Коротше, прекрасний демотиватор для самих «слуг народу» і для їхнього електорату перед місцевими виборами 25 жовтня.

Який секрет розказав людям Арахамія

Це враження лише посилюється, якщо знати передісторію появи цієї посади. Почалося все 16 вересня, коли глава парламентської фракції «слуг народу» Давид Арахамія прийшов на телеканал «Україна 24» взяти участь в програмі «Хард з Влащенко». Начитавшись свіжої соціології з регіонів, Арахамія був в курсі злючих перспектив своєї партії і, щоб вибратися зі стану психологічної деструкції, зайнявся самозаспокоєння.

«На місцевих виборах перемагати - собі дорожче. Якщо розглядати, що на парламентські вибори чергові нам треба вийти через чотири роки, то отримати меншу частку в місцевих радах для нас вигідніше. Чому? Тому що весь негатив з приводу поганих міст, поганих доріг, брудних вулиць, не працюючих колекторів, ліфтів і так далі - нема на нас. Не ми ж рулимо містом », - розповів Арахамія, намагаючись знайти позитиви в катастрофічному провалі« слуг народу »на місцевих виборах.

Природно, це викликало певні запитання в місцевих парторганізаціях. Мовляв, чи дійсно слова Арахамія - це цінне керівне вказівку з центру про те, що можна спокійно програвати вибори, тому що так і задумано.

Який соломки боїться Зеленський

На Банковій сполошилися, і в результаті після довгих творчих мук на світ з'явився пост Зеленського, де він «прямо і жорстко» закликав «всіх своїх» «закінчувати відмовлятися від відповідальності». Потім на ту ж тему був змушений виступити голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко. «Що стосується наших настроїв і наших планів на життя. Ми плануємо зайняти перше місце на виборах за партійними списками. Ця мета у нас є. Вона нікуди не поділася. Ми не боїмося відповідальності », - заявив він на брифінгу 20 вересня.

Тим часом в соцмережах стали множитися інсайда з Банкової. Telegram-канал «Резидент» з посиланням на своє джерело в ОП розповів, що «Арахамія отримав догану від Зеленського і Єрмака за його дивні висловлювання на" Україні 24 ", які дискредитують роботу всього Офісу президента. Володимир Зеленський поцікавився у Давида, а навіщо тоді президентський тур по країні?

Навіщо все розповідають про важливість проекту "Велике будівництво" для України? Глава фракції "Слуга народу" сказав, що його слова вирвали з контексту ». Те ж джерело повідомило, що «Зеленський незадоволений внутрішньополітичним треком і провальною ситуацією в кампанії" Слуга народу ". Регіональна еліта почала перегравати Офіс президента на стратегічному та тактичному рівнях виборчої кампанії до місцевих рад, а домовленості діють лише на папері ».Якщо уважно подивитися на пост Зеленського, то ключові слова в ньому - не про відповідальності і не про корисність для людей. Головне - це вимога до місцевих Зе-командам: «Закінчуйте стелити собі соломку на випадок чогось непередбаченого», а точніше - дуже навіть передбачуваного провалу на виборах. Саме заради цієї вимоги і був написаний весь пост. Бо найстрашніше для Зеленського - це те, що після цього провалу його місцеві команди розбредуться по іншим господарям.

«Якщо мислити, як Арахамія, то можна було навіть не висуватися на ці місцеві вибори. У політичній тусовці ходить думка, що "Слуги" домовилися здати місця в центральних регіонах для "За майбутнє". Фактично на даний момент ми бачимо, що Зе-команду розібрали олігархи, і голосувати за "Слугу народу" не має ніякого сенсу. За даними нашого джерела, сам Давид Арахамія став частиною групи Дмитра Фірташа ».

Чому Разумков тримається осторонь

Ще один «підстелити соломку» - спікер парламенту Дмитро Разумков. Судячи з його поведінки, він теж чекає катастрофи «слуг народу» на місцевих виборах. І він розсудливо дистанціюється від нинішньої передвиборної кампанії: на відміну від Зеленського, не їздить з агітацією за «слуг народу» по областям і не вплутується в міжпартійні чвари, хоча отримав пост спікера саме як представник Зе-команди.

Різні джерела натякають, що Разумков бачить себе одним з центрів тяжіння в тій новій політичній реальності, яка настане після 25 жовтня. Мовляв, тоді не тільки на місцевому, але й на центральному рівні багато членів Зе-команди стануть шукати нового лідера, а Разумков - ось він, перед очима.

Кажуть, що Разумков вже і спонсорами обзавівся. Злі язики брешуть, що саме завдяки зусиллям Разумкова Верховна Рада 16 вересня призначила членом ради Нацбанку екс-главу столичної організації Партії регіонів, колишнього власника Укргазбанку Василя Горбаля.

Так чи інакше, а Разумков, схоже, дуже хоче виглядати самостійною фігурою. Інша справа, що добрі люди будуть старанно нагадувати виборцям про те, що він був і залишається одним із стовпів Зе-влади

Юрій Вишневський
Категорія : Україна


Залишити Коментар