Не тільки в сигаретах: в яких продуктах міститься нікотин

вересня 20 / 2020

Основна задача нікотину в рослинах – це захист їх від поїдання комахами. Нікотин міститься як у листі чи стеблах, так і насінні тютюну. Попри це, нікотин ще є в продуктах. А ось в яких саме – читайте в нашому матеріалі.

Нікотин у нас асоціюється зі сигаретами, але певні дози цієї речовини містяться й в організмі людини. Нікотин виробляється печінкою і необхідний для обміну речовин. У яких продуктах також міститься нікотин – читайте в матеріалі 24 каналу.
Куріння впливає на м'язи інакше, ніж вважалося
У яких продуктах міститься нікотин
Баклажан
У 10 грамах баклажанів міститься близько 1 мікрограма нікотину. Такий обсяг отримує людина від трьох годин пасивного куріння. Для порівняння, сигарети містять 1 міліграм нікотину, тобто, замість викурити одну сигарету людина може з'їсти 10 кілограмів баклажанів.
Цвітна капуста
Цвітна капуста має 3,8 нанограма нікотину в 263,5 грама продукту. Це еквівалентно перебуванню в приміщенні з курцем протягом трьох годин.
Картопля та її шкірка
У всій картоплі є певні дози нікотину, найбільше – в м'якоті. В 1 кілограмі – 15,3 нанограма нікотину. Щоб досягнути ефекту пасивного куріння, потрібно з'їсти близько 65,4 грама картоплі.

А у шкірці картоплі – 4,8 нанограма нікотину, тобто треба буде з'їсти 208 грамів картопляного лушпиння.
Зелені та червоні помідори
Зелені помідори мають найвищий рівень нікотину – це 42,8 нанограма. Ефект пасивного куріння вже буде відчутний, якщо з'їсти всього 23,4 грама зелених томатів.

А ось в стиглих томатах нікотину істотно менше – 4,1 нанограма на 1 кілограм помідорів. Тому треба з'їсти 244 грами томатів для ефекту пасивного куріння.
Продукти, які прискорюють виведення нікотину
Цитрусові
Цитруси – це потужні антиоксиданти, споживання яких насичує організм вітаміном С. Завдяки цьому активізується процес виведення токсичних компонентів.
Гранати
Вживання гранатів або свіжого гранатового соку допомагає організму боротись із підвищеним кров'яним тиском та швидким серцебиттям.
Шпинат
Шпинат – джерело фолієвої кислоти та вітаміну В9, які є ефективними помічниками у виведенні нікотину з організму.


Фолієва кислота рекомендується для боротьби з нікотиновою ломкою, коли ви кидаєте курити.
Броколі
Завдяки броколі знижується кількість токсинів, а у курців регулярне вживання броколі покращує стан легенів.

У броколі міститься висока концентрація вітамінів B5 і C, відповідальних за регуляцію багатьох важливих процесів в організмі.

Імбир
А ось імбир взагалі допомагає зменшити тягу до нікотину, покращує обмін речовин і прискорює виведення токсинів з організму.
Категорія : Україна


Залишити Коментар