Яких десятьох заборон потрібно дотримуватись 11 вересня: народні прикмети

вересня 11 / 2020
Яких десятьох заборон потрібно дотримуватись 11 вересня: народні прикмети
11 вересня – Івана Предтечі, усікновення глави Пророка, Передвісника і Хрестителя Господня Іоана

Вважається, що цей день завершує літо. У народі говорили: “Іван Пісний прийшов, літо красне відвів”. З 11 вересня зазвичай починається “бабине літо”, яке триває до 22 вересня.

З цього приводу існувала приказка: “З Івана пісного мужик осінь зустрічає, а баба своє літо починає”.

Дата 11 вересня відзначена строгим постом. Звідси і походити назва дня “Іван Пісний”. Також цей день називають Іван Головосік.

Ще цей день пов’язували з активністю нечистої сили. Вважалося, що по селах можуть ходити ворожки і випрошувати що-небудь. Щоб вони не змогли увійти в будинок і навіть у двір під воротами або під порогом закопували освячений мак.

Гарною прикметою 11 вересня вважалося, якщо за людиною ув’язалася біла собака – це передвіщало достаток і благополуччя. Її не можна було проганяти, якщо вона довела вас до будинку.

Хоча предки наші стверджували, що, частіше за все, така собака зникає після того, як провела людину додому.


Що не можна робити 11 вересня

У наших предків бкло вірування, що ті, хто на Усікновення ножем користується, сам залишиться без голови. Тому в цей день не можна було користуватися ножем, і будь-якими колючо-ріжучими предметами.

Особливо неприпустимо різати капусту, оскільки вона асоціюється з головою. Люди вірили, що якщо у цей день зрізати качан капусти, то на ньому з'явитися кров.

В цей день не допустимо ні співати, ні танцювати, тому що Іродова донька танцями і піснями випросила у царя Ірода голову Іоанна Хрестителя.

У цей день не можна нікому позичати гроші і взагалі що-небудь віддавати з дому. Навіть якщо у вас дуже просять, знайдіть причину для відмови, інакше можна віддати з дому благополуччя.


В цей день суворо забороняється різати капусту, цибулю, яблука та інші круглі предмети, оскільки вони асоціюються з головою Іоанна Предтечі. Навіть хліб у цей день прийнято ламати руками.

Також у народі існує заборона на червоні плоди і напої (бо «це кров святого Іоанна»): 11 вересня не пили вино, не їли помідори, червоний перець, червоні яблука.

Великим гріхом вважається пиячити - повір'я стверджують, що діти тих, хто напивається на Головосіка, будуть п'яницями.

На Усікновення також не можна займатися вишивкою, в'язанням, плетінням та іншими видами рукоділля

Не можна перераховувати дрібні гроші. Це може накликати фінансові проблеми на цілий рік.

11 вересня не можна вживати м'ясо та молочні продукти, на цей день випадає суворий піст.

Народні прикмети на 11 вересня

Як чути грім, то має бути тривала й тепла осінь.

Ранній відліт журавлів – на ранню весну.

Журавлі на південь полетіли – рання зима буде.
Категорія : Україна


Залишити Коментар