Українців хочуть змусити платно реєструвати кішок і собак

вересня 02 / 2020
Українців хочуть змусити платно реєструвати кішок і собак
За реєстрацію домашніх тварин доведеться платити.
Нові правила можуть стосуватися навіть власників хом'ячків.
Серед авторів законопроєкту – скандальний нардеп Яценко.

В Україні пропонують зобов'язати всіх власників тварин надавати їм спеціальний номер, а опісля вносити його до реєстру разом з ім'ям господаря та його адресою. Така процедура буде платною, проте її вартість поки ще не визначили.

Відповідні нововведення прописано в законопроєкті №3796, який розробили і зареєстрували кілька десятків нардепів від "Слуги народу". Детальніше про те, як буде працювати нововведення, – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Навіщо проводити ідентифікацію тварин?
Як йдеться в пояснювальній записці, головна причина – не допустити, щоб тварини виявлялися безпритульними. Відповідальність власника – поширена практика. Ба більше, Україна вже взяла на себе зобов'язання це зробити, коли ратифікувала ще в 2013-му Європейську конвенцію про захист домашніх тварин.

"Одним із методів регулювання кількості бездомних (безпритульних) тварин є ідентифікація собак і кішок за допомогою спеціальних методів, а також введення реєстру номерів тварин разом із прізвищами й адресами їхніх власників (стаття 12)", – йдеться в пояснювальній записці.

І що, доведеться реєструвати навіть собак і кішок?
Так, доведеться реєструвати собак і кішок і, можливо, навіть хом'ячків. Поки така реєстрація стосується тільки великої домашньої худоби. Тепер же Кабінет міністрів має скласти новий перелік, куди увійдуть і домашні улюбленці.

Власників зобов'яжуть:

провести ідентифікацію та реєстрацію домашньої тварини;

ховати або утилізувати труп своєї тварини;

забезпечити необхідне утримання тварини;

виховувати (дресирувати) тварин.

Як буде проходити реєстрація тварин?
А ось тут найцікавіше. Законодавці пропонують відкрити нові реєстри, надати спеціальним агентам доступ до них і збирати інформацію на кожного:
- відомості про власника тварини;
- місце утримання (постійного перебування) тварини;
- вид тварини, порода, кличка, дати народження, щеплення і т.д .;
- ідентифікаційний номер засобу ідентифікації;
- особливі прикмети тварини за наявності (каліцтва, особливості і т.д.);

З огляду на те, що закон передбачає безкоштовну ідентифікацію тільки для пільговиків, за неї доведеться платити. Скільки – поки що не відомо. Тобто спочатку потрібно знайти спосіб ідентифікувати тварину, а потім уже внести інформацію про неї в спеціальну базу.

Серед авторів законопроєкту – скандальний нардеп
Один з авторів законопроєкту – Антон Яценко, про якого вже не раз писав OBOZREVATEL. У ЗМІ його називають автором схеми збору платежів під час реєстрації угод із нерухомості. Тоді, як і у випадку з тваринами, з благою метою створили єдиний реєстр, але доступ до нього потрібно було отримувати через спеціальні майданчики, кожен з яких збирав гроші за вхід на сайт.

Громадська організація "Ліга антитрасту" пише про це таке: через приватних посередників, які навряд чи будуть займатися такою діяльністю безкоштовно, та за обов'язкову реєстрацію вам потрібно буде цим "прокладкам" заплатити гроші.

Без ідентифікації і реєстрації, наприклад, транспортувати тварину не вийде. Кожному власнику тварини з моменту її придбання дають три місяці на оформлення всіх документів.
Категорія : Україна


Залишити Коментар