Синоптики обіцяють теплу осінь і безсніжну зиму в Україні

вересня 02 / 2020
Синоптики обіцяють теплу осінь і безсніжну зиму в Україні
Провідний синоптик відділу метеопрогнозів Укргідрометцентру Роман Мурмило розповів "Вестям", що спекотна погода збережеться в Україні до 5-6 вересня, пише Depo.Закарпаття з посиланням на УНІАН.
"Далі температура трохи спаде, приблизно на п'ять градусів, але все одно буде вище кліматичної норми для цього періоду. Істотного похолодання у вересні не очікується, як і серйозних опадів", – повідомив він.
А завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух розповіла, що в жовтні в Україні можна чекати традиційних туманів і заморозків вночі, але вдень буде плюсова температура.
"Осінь буде теплою і сухою, тенденції до потепління клімату у нас проявляються все сильніше. Цього року вісім місяців, за винятком квітня-травня, були аномально теплими. І очікується, що цей тренд залишиться. За оцінками метеорологів, 2020 рік може виявитися найтеплішим за весь період спостереження. Але при цьому буде спостерігатися серйозний дефіцит вологи", - говорить вона.
Холодати почне в кінці вересня-на початку жовтня, що може привести до заморозків. А ось друга половина осені може принести сюрпризи у вигляді мокрого снігу, але при цьому на тлі нетипової для цього періоду досить високої температури.
За інформацією Балабух, взимку на українців чекають невеликі морози, відлиги, крижані дощі і відсутність повноцінного снігового покриву, що знову негативно позначиться на водних ресурсах і ранніх польових культурах.
Категорія : Україна


Залишити Коментар