Гра за правилами: зменшення корупції та виведення з тіні

липня 14 / 2020
Гра за правилами: зменшення корупції та виведення з тіні
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державне регулювання грального бізнесу. Законопроект №2285-д “Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор” підтримали 248 народних депутатів. У парламенті кажуть: законопроект ухвалили з метою, щоб в ігровій сфері все працювало легально, в тому числі і сплачувалися і податки.

Протягом останніх 10 років, починаючи з 2009 року, коли гральний бізнес був заборонений, в Україні чи не в кожному населеному пункті діяли нелегальні ігрові зали. Жодна копійка податків від функціонування такого азартного бізнесу не надійшла у Державний бюджет. Заборона функціонування грального бізнесу в Україні довела свою повну неефективність.
– Втрати бюджету на забороні азартних ігор становили, за різними обрахунками, 3-5 млрд грн на рік або навіть більше. Тепер ці кошти додатково можна буде залучити до бюджету.
– Виведення ігрового бізнесу з тіні дозволить його контролювати: в ігрові заклади не допускатимуть осіб, які не досягли 21 року (за порушення – жорсткі фінансові санкції)
– легалізація грального бізнесу дозволить унормувати розміщення гральних закладів, встановити вимоги до гравців та їх ідентифікації, встановити фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства України у сфері грального бізнесу тощо.
– створюється реєстр осіб, хворих на ігроманію, – таким особам обмежать участь в азартних іграх від 6 місяців до 3 років.


Довідка:
Зали гральних автоматів дозволяється розміщувати в готелях з 3-5 зірками. Казино – в готелях категорії “п’ять зірок” з номерним фондом не менше 100 номерів (для Києва – не менше 150 номерів), заміських комплексах відпочинку загальною площею не менше 10 тис. кв. м. і спеціальних територіальних гральних зонах, створених за рішенням уряду.
Букмекерські пункти запропоновано розміщувати в готелях 3-5 зірок з номерним фондом не менше 25 номерів (для Києва – не менше 50 номерів), а також на іподромах.
Організаторами азартних ігор можуть бути винятково юридична особа-резидент України.
Серед іншого, організатори азартних ігор повинні забезпечити ідентифікацію гравця і відвідувача грального закладу. Те ж саме стосується гравців в інтернеті.
Організатори не повинні допускати до участі в іграх тих, кому обмежений доступ до них, а також тих, у кого виражена залежність

Абсолютна більшість цивілізованих країн Західного світу, з певними обмеженням, легалізували гральний бізнес. Формальні заборони ні до чого не призводять: досвід цивілізованих країн доводить, що зменшити шкоду від грального бізнесу можна лише запровадивши його легалізацію з жорстким державним контролем.
І ще: після того, як ігрові заклади працюватимуть легально, з дотриманням всіх правил, сплатою податків та обмеження доступу неповнолітніх та залежних осіб – відпаде потреба у «тіньових» домовленостей з правоохоронними органами та владою на місцях. Тож, питання – кому невигідно грати за правилами? Тим, хто грав з цим у тіні. І мав величезні прибутки.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...