Угорщина поскаржилась Зеленському, що захлинається в карпатському смітті

липня 08 / 2020
Угорщина поскаржилась Зеленському, що захлинається в карпатському смітті
Президент Угорщини Янош Адер у листі до президента України Володимира Зеленського закликав вирішити ситуацію із забрудненням Тиси, оскільки її води несуть купи сміття до Угорщини, з яким угорська влада вже не може впоратися.

Із листом Адера, опублікованим на офіційному сайті угорського президента, ознайомився кореспондент «Європейської правди».

«Розчаровує, що забруднення Тиси відходами не було зменшено, і що воно несе тривалу загрозу крихкій екосистемі річки», — заяв Адер у листі Зеленському.

Посольство пояснило, як українцям проїхати через Угорщину у відпустку до Хорватії та інших країн

«Наші машини вже не в змозі впоратися з купами сміття, які надходять у нестримній кількості», — додав Адер, підкресливши, що така ситуація «не гідна європейських стандартів».

Як зазначає угорський президент, основна причина забруднення полягає в тому, що населення скидає свої відходи в заплави річок. Він нагадав Зеленському, що вже привертав увагу до цієї проблеми в минулому році.Тиса, одна з найголовніших річок у Східній Європі, протікає через Угорщину і Сербію, де впадає в Дунай.

Аналогічний лист щодо забруднення ріки Сомеш Адер надіслано президенту Румунії Клаусу Йоганнісу.

Звертаючись до обох президентів, Адер зазначив, що угорський уряд неодноразово звертався за допомогою до обох сусідніх країн, але у відповідь послідувало занадто мало істотних дій і ще менше покращення ситуації.

Угорський президент підкреслив, що після нещодавніх повеней велика кількість пластикових пляшок та інших відходів потрапила до Угорщини, що перешкоджає рибальства, туризму і чинить серйозний вплив на дику природу

Адер попросив обох президентів використати свій вплив, щоб зупинити забруднення рік.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...