«Золоті» яблука: чому фрукти різко подорожчали

травня 30 / 2020
«Золоті» яблука: чому фрукти різко подорожчали
В Україні у сховищах закінчилися яблука врожаю 2019 року. Тому ціни на продукцію зросли. За кілограм яблук у магазинах треба віддати близько 40 грн.

«Торік отримали набагато менший врожай яблук, як мали 2018-го. Більшість фермерів розпродали запаси зі сховищ. Крім того, ціну не виходить збити імпортом. Завозимо яблука з Польщі, але й там вони дорогі», — розповіла Gazeta.ua експертка плодоовочевого ринку Тетяна Гетьман.

За її словами, затримується ягідний сезон. Це також негативно впливає на вартість яблук.

«Раніше на ціну суттєво впливала полуниця. Як тільки ягода масово з’являлася на базарах, продажі яблук падали. Цьогоріч по полуниці повноцінний сезон досі не може розпочатися, а у нас уже початок червня. Пропозиція невелика, а ціни високі. Навіть до кінця сезону полуниця не подешевшає до показників 2019 року», — говорить Гетьман.Додає, що у виграші виробники, які свого часу притримали яблука у сховищах.

«Щоправда, ціни не завжди зростають наприкінці сезону. Торік мали гарний врожай яблук. Фермери, які вийшли на ринок наприкінці сезону, змушені були розпродувати яблука за цінами нижчими, як закладали у вересні у сховища», — пояснює експертка.

За її словами, цього року через заморозки втратили врожай черешень, персиків, абрикосів.

«По яблуку давати прогнози рано. Були ситуації, коли через спекотну погоду всередині літа плоди з дерева просто осипалися. Водночас останні 10 років в Україні заклали досить багато нових насаджень яблук. Вони щороку дають більший врожай, але роблять це з періодичністю», — підсумувала Гетьман.
Категорія : Україна


Залишити Коментар