Коронавірус без симптомів: лікарка розповіла про нетиповий випадок в Україні

квітня 09 / 2020
Коронавірус без симптомів: лікарка розповіла про нетиповий випадок в Україні
В Україні зафіксовано випадок безсимптомного захворювання на коронавірус COVID-19.

У жінки, що заразилася, був лише один симптом – втома. Про це в ефірі ObozTV розповіла сімейна лікарка Віталіна Олещенко.

Медичка в хронологічному порядку виклала всі події, що передували виявленню коронавірусної інфекції.

Так, у середу, 1 квітня, до неї звернулася жінка зі скаргами на втому. «При огляді: температура 36,6, сатурація 99, у легенях хрипів немає, видимих запальних процесів слизових – немає. Діагностована втома, призначено пити воду, дотримуватися карантинного режиму, самоізолюватись. І, звичайно, бути зі мною на зв’язку».

Через 4 дні пацієнтка зателефонувала лікарці і повідомила, що «загальна слабкість наростає і з’являється задишка. Пацієнтка не може глибоко вдихнути». «Ми ухвалюємо рішення, що треба здати загальний аналіз крові і я рекомендую пацієнтці зробити комп’ютерну томографію (КТ) легень».

Увечері неділі, 5 квітня, прийшов результат загального аналізу крові, «і це аналіз здорової людини. Лейкоцити були дещо знижені, швидкість осідання еритроцитів – 15. До цього ми здали С-реактивний білок, це маркер запалення, і він був 5, у нормі», – пояснила лікарка.

У понеділок, 6 квітня, пацієнтка робить КТ легенів і висновок свідчить: «Лівобічна верхньодолева полісегментарна пневмонія. Коронавірусна інфекція під питанням».Сімейна лікарка ухвалила рішення провести експрес-тест на коронавірус. Він був зроблений і показав, що «пацієнтка вже дуже довго хворіє коронавірусною інфекцією». Далі тест зробили її 14-річній дочці, він також виявився позитивним. Але тест дитини показав, що «дочка, найімовірніше, має стійкий імунітет».

Увечері того ж дня сімейна лікарка ухвалила рішення робити ПЛР-тест, «щоб виявити самого збудника в верхніх дихальних шляхах». Вона викликала карету швидкої допомоги, медики приїхали в захисних костюмах, у масках, рукавичках і окулярах.

Далі лікарка і медики швидкої зателефонували до вірусологічної лабораторії, де їм пояснили, що «ПЛР-тести можна зробити в черговій лікарні цього району». Але в черговій лікарні заявили, що зроблять тест тільки в разі госпіталізації пацієнтки.

Пацієнтці було сказано, що, «якщо немає гострих симптомів, ні температури, ні кашлю, то вам краще залишатися вдома і на госпіталізацію не погоджуватися. Пацієнтка відмовляється від госпіталізації, я її відправляю додому, набравши ПЛР-тести сама», – розповіла лікарка.

«Сьогодні я сама повезу їх до вірусологічної лабораторії на власному транспорті», – повідомила вона. У цьому контексті Віталіна Олещенко озвучила пропозицію, щоб «на каретах швидкої допомоги були пробірки з фізіологічним розчином, щоб вони самостійно могли набрати ці аналізи і передавати їх у вірусологічну лабораторію».

Лікарка заявила, що цей «нетиповий і абсолютно непротокольний» випадок свідчить про те, що випадків зараження коронавірусом набагато більше. «Якщо такі тести будуть робити працівники швидкої допомоги, статистика у нас стане зовсім іншою. І тоді люди зрозуміють, що дійсно це пандемія і це дуже страшний вірус, який може наробити дуже поганих речей», – попередила вона.

Лікарка порекомендувала звертатися до сімейного лікаря при будь-яких симптомах, «тому що, як бачите, коронавірусна інфекція може протікати з абсолютно низькою симптоматикою».
Категорія : Україна


Залишити Коментар