Уряд заборонив відвідувати парки та ходити вулицею більше, ніж по двоє

квітня 03 / 2020
Уряд заборонив відвідувати парки та ходити вулицею більше, ніж по двоє
Кабінет міністрів посилив карантинні заходи в Україні, зокрема, заборонив пересуватися вулицями групами більше, ніж по двоє, за винятком супроводу дітей.
Крім того, як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram 3 квітня, на кордоні залишиться працювати лише 21 пункт пропуску, проте, які саме, він не учтонив.
Згідно з опублікованою 3 квітня на сайті уряду постановою, українцям заборонили до кінця карантину, окрім запроваджених раніше обмежень:
з 6 квітня перебувати в громадських місцях без респіраторів чи захисних масок; громадськими місцями є будівлі чи їхні частини, доступні для населення вільно чи за плату, у тому числі під'їзди, підземні переходи та стадіони;
з 6 квітня переміщатися групами більше двох осіб, окрім випадків службової необхідності та супроводження дітей;
перебувати в громадських місцях дітям до 14 років без супроводу батьків чи опікунів;
відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, крім вигулу домашніх тварин однією людиною чи в разі службової необхідності;
відвідувати спортивні та дитячі майданчики;
відвідувати заклади паліативної допомоги та соцзахисту;
відвідувати місця перебування біженців та осіб без громадянства;
перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу;
самовільно залишати місця обсервації.

Інфографіка Кабміну
Постановою визначено, що на самоізоляції мають перебувати люди, які хворі на Covid-19, але не потребують госпіталізації, ті, хто з ними контактували, а також люди, старші 60 років. Людей, у яких є підозра на коронавірус, мають реєструвати сімейні лікарі та визначати для них строк самоізоляції. Якщо така людина повідомить неправдиву інформацію про місце своєї самоізоляції, її можуть оштрафувати.
На тих українців, які повернулися з-за кордону, тимчасово окупованих території і анексованого Криму, чекатиме обов’язкова обсервація на два тижні – відповідне рішення Кабмін ухвалив ще 29 березня. Також у обсервацію відправлятимуть тих, хто двічі порушить режим самоізоляції (крім пенсіонерів), та людей, які добровільно на неї погодяться, оскільки не мають можливості самоізолюватися.
Міністерство цифрової трансформації до 5 квітня має розробити електронний сервіс, який дозволить моніторити дотримання режиму самоізоляції та обсервації.
Додамо, що цю постанову про посилення карантину в Україні уряд ухвалив ще 1 квітня, проте її мали доопрацювати спільно з уповноваженою з прав людини Людмилою Денісовою, «щоб не порушувати прав людини». Остаточний текст мали опублікувати ще вчора, 2 квітня.
За прогнозами уряду, карантин дозволить зупинити поширення коронавірусу в Україні, тому у кінці квітня Кабмін планує поступово послаблювати карантинні заходи. За словами Дениса Шмигаля, цей процес відбуватиметься у кілька етапів.
«Спершу на роботу підуть люди працездатного віку. Паралельно буде частково відновлюватися рух громадського транспорту. Це дозволить нам з початку травня розпочати рестарт економіки, але це не означатиме послаблення інших карантинних заходів. Обмеження на прогулянки, масові зібрання та інші розваги буде діяти. Усі будуть зобов’язані носити маски та дотримуватися карантину», – сказав він та додав, що для старших людей, студентів та школярів карантин можуть продовжити.
Нагадаємо, що карантинні заходи в Україні почали запроваджувати 12 березня: тоді уряд призупинив навчання у всіх навчальних закладах та обмежив рух через кордон. Пізніше скасували все міжнародне пасажирське сполучення та обмежили роботу громадського транспорту, заборонили роботу більшості торговельних та розважальних закладів. Такі заходи в Україні триватимуть, як мінімум, до 24 квітня.
Категорія : Україна


Залишити Коментар