Через карантин навчальний рік може тривати до 1 липня

березня 12 / 2020
Через карантин навчальний рік може тривати до 1 липня
Карантин щороку вносить коректини у поточний навчальний рік. Традиційними вже є відпрацювання пропущенних днів по суботах або ж подовження навчального року. Коли максимально може закінчуватися рік? Які норми законодавства у цьому питанні? Адже продовження навчального року з метою компенсаії пропущених днів через карантин передбачено і в новому законі, який повинен підписати президент.

В ефірі ObozTV роз’яснення педагогам і батькам дала Юлія Гришина, член парламентського комітету з питань освіти. Вона наголосила, що відповідно до діючого закону навчальний шкільний рік повинен починатися у День знань (1 Вересня) та завершуватися не пізніше 1 липня. А от тривалість дня, навчального тижня і навіть перерв у шкільному закладі визначається самостійно установою середньої оствіти.

«Додається окремо в законодавстві, що організація навчального процесу не має призводити до перевантаження учнів і має забезпечувати безпечні та нешкідливі умови отримання освіти», – зазначила Гришина. Також вона додала, що новий закон про загальну середню освіту зараз перебуває на підписі у президента.

«У новому законі докорінно не змінюється. Хіба що хочу звернути вашу увагу: якщо старий закон встановлює тільки рамки – 1 вересня і 1 липня, то в новому законодавстві вже встановлено, що крім цього проміжку з 1 вересня по 1 липня, визначається й кількість обов’язкових навчальних днів у році – 175», – розповіла Гришина. «Сьогодні школярі навчаються 175 днів, але коли карантин, не враховуються ці дні. А за новим законом обов’язково має бути продовжене навчання».
Категорія : Україна


Залишити Коментар