Оплата праці вчителів під час карантину: що говорить Профспілка

березня 12 / 2020
Оплата праці вчителів під час карантину: що говорить Профспілка
У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що наразі склалася в Україні, керівниками закладів освіти і органами освіти та місцевого самоврядування ухвалено рішення про призупинення роботи відповідних закладів освіти, закриття їх на карантин та вимушені простої.

Через те, що заняття у ЗЗСО не проводяться, за працівниками цих закладів має зберігатися заробітна плата.

Відповідно до пункту 77 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 року № 102, у разі, коли в окремі дні заняття не проводяться з незалежних від учителя причин, оплата праці здійснюється з розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації – за умови, що вчитель (викладач) виконує іншу організаційно-педагогічну роботу. У разі, якщо такої роботи немає, час простою оплачується у порядку і розмірах, визначених статтею 113 Кодексу законів про працю України.

Згідно з цією статтею, час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Водночас за пунктом 8.3.3 Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам (зокрема непедагогічних) не з їхньої вини у розмірі середньої заробітної плати, але не менше тарифної ставки (посадового окладу).

Оплату праці вчителів, вихователів, зокрема вихователів груп продовженого дня, музичних керівників, викладачів, інших педагогічних працівників навчальних закладів у разі, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії, метеорологічні умови тощо), забезпечити із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.

Згідно з пунктом 1.4 Галузевої угоди її положення діють безпосередньо та є обов’язковими для включення до колективних договорів.
Категорія : Україна


Залишити Коментар