36% українських заробітчан мають вищу освіту 70 % українських заробітчан не збираються повертатися в Україну - «Gremi personal»

березня 02 / 2020
36% українських заробітчан мають вищу  освіту 70 % українських заробітчан не збираються повертатися в Україну - «Gremi personal»

Портрет українського мігранта в Польщі змінився. Їдуть освічені, працездатні, зі всіх регіонів України – дані соціологічного дослідження.

З України до Польщі виїжджають освічені, молоді і працездатні українці.
36% заробітчан мають вищу освіту, ще 41 % - професіи?но-технічну чи середню спеціальну. Кожен п’ятий українець обіймав керівну посаду у себе на Батьківщині.
Про це говорять дані соціологічного дослідження, проведені Аналітичним департаментом міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal» (Польща) у партнерстві з Соціологічною агенцією VoxPopuli (Україна). Статистична вибірка- 1034 українських громадян, які працюють в 25 містах Польщі. Максимальна статистична похибка - 3.1%, дати польового етапу: січень-лютий 2020 року.
Найбільше мігрантів - 60% їдуть з центральних та східних регіонів, коли ще 3-4 роки тому до Польщі переважно їхали українці із західних областей. Крім того, українська міграція значно омолодилася - середній вік заробітчанина складає 34,5 роки.
В Польщі українці переважно працюють на виробництві - 50% та у сфері послуг чи будівництві - 17-18%. Тільки 10% українців були задіяні у сільському господарстві.
«З України і надалі відбуватиметься відтік кваліфікованих і освічених українців. В Польщі вони готові працювати нижче своїх компетенцій, бо часто зварювальник отримує тут більше, ніж менеджер середньої ланки з двома вищими освітами в Україні», - заявляє експерт з міжнародного працевлаштування і власник компанії з аутстафінгу “Gremi personal» Євген Кириченко.
Як демонструє соціологія, тільки 30 % українських заробітчан збираються повертатися в Україну. Решта і далі працюватиме в Польщі або поїде на заробітки до інших країн ЄС. Серед країн, які цікавлять українців – на першому місці – Німеччина 51%. 22% - розглядають для роботи скандинавські країни та стільки ж - Чехію.

84% українських заробітчан в Польщі цікавляться роботою в інших країнах ЄС, а 40% точно поїдуть до Німеччини
84% українських заробітчан в Польщі мають інтерес до роботи в інших країнах Євросоюзу. Найбільше їх цікавить Німеччина (51% українців). 40% респондентів потрапляють у категорію тих, хто потенційно з високою ймовірністю цікавитиметься працевлаштуванням у Німеччині, тобто це ті, які точно поїдуть. Вони не планують на найближчий рік жодних сценаріїв-планів з укорінення в Польщі, мають дуже низький, низький, середній або високий бал задоволеності теперішньою роботою в Польщі і їх скоріше або дуже цікавить працевлаштування в Німеччині). Серед інших напрямків українців цікавить Чехія та скандинавські країни – по 22%. Це дані соціологічного дослідження, проведеного Аналітичним департаментом міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal» (Польща) у партнерстві з Соціологічною агенцією VoxPopuli (Україна). Соціологи опитали 1034 українців, які працюють 25 містах Польщі, максимальна статистична похибка складає - 3.1%, дати польового етапу: січень-лютий 2020 року.
«Такий переважний інтерес до Німеччини серед українських трудових мігрантів пояснюється активною присутністю в інформаційному просторі Польщі та України теми щодо відкриття з 1 березня німецького ринку робочою сили для негромадян ЄС. Це підтверджується даними, що абсолютна більшість респондентів (82%) обізнані з цієї теми. Польська офіційна статистика вже давно прогнозує, що з 2 млн українських заробітчан, що працюють в Польщі, у першій хвилі можуть виїхати до Німеччини понад 0,5 млн. і це тільки підтверджують дані нашого соціологічного дослідження. Ситуація може змінитися, якщо звісно, Польща не замотивує їх залишитися в країні кращими пропозиціями асиміляції – вищими заробітками, можливістю довгострокового перебування чи возз‘єднання родин. Адже за даними дослідження, в першу чергу до Німеччини можуть поїхати ті, хто не планує укорінюватися в Польщі або хто не задоволений своєю роботою», - стверджує експерт з міжнародного працевлаштування і власник компанії з аутстафінгу «Gremi personal» Євген Кириченко.

Українські мігранти перед вибором: асимілюватися в Польщі чи їхати на роботу до інших країн ЄС
Українські заробітчани чекають на чіткий меседж від польської влади щодо можливих варіантів укорінення у Польщі, інакше вони шукатимуть роботу в Німеччині та інших країнах Європи. 69% заробітчан не бачать жодних варіантів асиміляції у Польщі цього року. Про це говорять дані соціологічного дослідження, проведені Аналітичним департаментом міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal» (Польща) у партнерстві з Соціологічною агенцією VoxPopuli (Україна). Статистична вибірка- 1034 українських громадян, які працюють в 25 містах Польщі. Максимальна статистична похибка - 3.1%, дати польового етапу: січень-лютий 2020 року.
«Українці вагаються. З одного боку, їм подобається робота і умови життя в Польщі. Таких 75% опитаних. Натомість, вже зрозумівши, як працює польський ринок, українці стають вимогливішими і шукають кращі варіанти заробітку в Польщі або поза її межами. Наразі в Польщі вони не бачать можливості залишитися довгостроково або взагалі укорінитися. Тому цей рік може стати викликом для польських роботодавців. Якщо польська влада не запропонує варіантів асиміляції для українців , вони поїдуть за кращою роботою в інші європейські країни», - стверджує експерт з міжнародного працевлаштування і власник компанії з аутстафінгу “Gremi personal» Євген Кириченко.
Серед варіантів, які б утримали українців в Польщі – полегшення процедури отримання документів на довгострокове перебування та перевезення родини, купівля нерухомості чи відкриття власного бізнесу.
За даними соціологічного дослідження, цього року 23% намагатимуться отримати дозвіл на постійне проживання в Польщі або громадянство. 15% збираються перевезти свою родину і 12,5 % хочуть придбати нерухомість. Ще 8% мають плани відкрити у Польщі власну справу.
Тільки кожен третій українець збирається повернутися назад на Україну.


75 % українців задоволені теперішньою роботою у Польщі, але їхні вимоги ростуть
75 % українських трудових мігрантів в цілому задоволені теперішньою роботою у Польщі. Їм подобається рівень зарплати, ставлення з боку керівництва і взаємовідносини з колегами-поляками. 80% задоволені відносинами з місцевими жителями на побутовому рівні. Про це йдеться у соціологічному дослідженні, проведеному Аналітичним департаментом міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal» (Польща) у партнерстві з Соціологічною агенцією VoxPopuli (Україна). Статистична вибірка- 1034 українських громадян, які працюють в 25 містах Польщі. Максимальна статистична похибка - 3.1%, дати польового етапу: січень-лютий 2020 року.
27% опитаних зрідка або часто відчували упереджене або негативне ставлення до себе через громадянство. «Українці досить комфортно почувають себе в Польщі і переважна більшість не стикалась з дискримінацією чи ксенофобією з боку поляків. Для більшості українців основною перевагою роботи в Польщі є вищии? рівень заробітноі? плати та територіальна близькість. Кожного третього українця вабить можливість легше знаи?ти роботу, ніж у інших краі?нах ЄС. Стабільність економічної та політичної ситуації в Польщі також є фактором, які змушують українців продовжувати виїжджати сюди на заробітки», - інформує експерт з міжнародного працевлаштування і власник компанії з аутстафінгу “Gremi personal» Євген Кириченко.
Натомість тільки 52% задоволені перспективами кар’єрного росту. Ще чверть опитаних не вдоволені можливостями перевезення родин до Польщі. Кожному четвертому українцю не подобається рівень зарплати. В цілому 69% заробітчан не бачать жодних варіантів асиміляції у Польщі цього року.
Найбільш задоволені роботою українці працюють в Катовіцах та Млаві
48% українців, які працюють в Катовіцах та Млаві, задоволені своєю теперішньою роботою. Кожного третього українського заробітчанина цілком влаштовує робота у Варшаві, Слупську і Румії. 24% мігранам задоволені роботою у Вроцлаві, 23% - у Лодзі, 22% - у Гданську та 21с - у Бидгощі.
Такі дані соціологічного дослідження дослідження, проведеного Аналітичним департаментом міжнародної компанії з аутстафінгу «Gremi personal» (Польща) у партнерстві з Соціологічною агенцією VoxPopuli (Україна). Статистична вибірка- 1034 українських громадян, які працюють в 25 містах Польщі. Максимальна статистична похибка - 3.1%, дати польового етапу: січень-лютий 2020 року.
Але водночас українці проявляють інтерес до роботи в інших країнах ЄС. 40% трудових мігрантів цікавить робота в Німеччині. З високою ймовірністю працевлештування розглядають можливість українці, які працюють в найбільших містах Польщі – 47,7% – Варшаві, 44,9% – Бидгощі, 41,9% – у Вроцлаві, 40,9% – Слупську, 40,3% – Гданську. Кожен третій українець може виїхати з Катовіц, Млав, Румії та Лодзі.
«Попри те, що українці в цілому задоволені роботою в Польщі, але зараз вони стоять перед вибором – асимілюватися в Польщі чи виїджати на роботу до інших європейських країн. Оскільки майже 70% заробітчан не розуміють, як вони можуть залишитися в Польщі. В першу чергу через складність отримати документи на довгострокове перебування», - переконує експерт з міжнародного працевлаштування і власник компанії з аутстафінгу «Gremi personal» Євген Кириченко.
Категорія : Україна


Залишити Коментар