Маски в дефіциті і карантин у школах. Як Україна готується до зустрічі коронавірусу

лютого 27 / 2020
Маски в дефіциті і карантин у школах. Як Україна готується до зустрічі коронавірусу
Буквально за кілька днів Італія вийшла на третє місце серед усіх країн світу за кількістю заражених новим коронавірусом COVID-19, і першою в Європі за смертністю. Спалах зафіксований у двох італійських провінціях – Ломбардії і Венето, на карантин закрито 12 міст.

Станом на 25 лютого коронавірус перекинувся в центр і на південь Італії. Виявлено перші випадки зараження у Флоренції і Палермо. Всього ж заражено 229 осіб, уже семеро померли й одному пощастило одужати.

Враховуючи те, що Італія є улюбленою країною не тільки для українських туристів, а й для заробітчан, небезпека появи нового коронавірусу в Україні зростає.

Введення карантину
Майже у всіх областях України дитсадки і школи вже закриті на карантин, але не через загрозу появи коронавірусу, а через епідемію грипу. Втім, для недопущення поширення китайського вірусу превентивні заходи аналогічні тим, що застосовують при грипі.

У коментарі OBOZREVATEL глава Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан розповів, що в кожному регіоні передбачено три сценарії дій – для нормальної ситуації, для епідемії і для пандемії. Зараз спостерігається хвиля захворюваності на грип та ГРВІ, через що в регіонах можуть закривати школи, ліцеї, ВНЗ на карантин. У Києві саме таких заходів і вжили – 5 лютого було закрито близько 200 шкіл.

«Зараз ми перебуваємо в хвилі захворюваності на грип та ГРВІ. Коронавірус теж відноситься до цих інфекцій. При відсутності відвідуваності шкіл, ліцеїв, вищих навчальних закладів, було ухвалено рішення в Києві припиняти навчання і переходити на дистанційне навчання. У кожного регіону свої рішення», – розповів Рубан.

У разі, якщо буде загроза епідемії (як грипу, так і коронавірусу), то будуть скасовуватися і масові заходи.«Це тільки коли буде загроза епідемії на грип, то дійсно, вводяться обмеження щодо заходів у громадських місцях. Стосовно коронавірусу точно такі ж заходи. Зараз ситуація стабільна і все контролюється», – заявив Рубан.

Ще одним способом уникнути зараження могло б бути інформування населення про небезпеки та поради з поведінки. У цьому ключі Рубан порадив одне – поменше контактувати з потенційно зараженими.

Ажіотаж в аптеках
Насамперед з аптечних прилавків зникли медичні маски, а ті, що залишилися, значно піднялися в ціні. Так, якщо ще в кінці року їх можна було купити по 70-80 коп за штуку, зараз їх продають мінімум за 2,5 грн, частіше трапляються ціни 5-7 грн.

Але і за таку вартість їх іще потрібно пошукати. Наприклад, замовити безпосередньо у виробників теж неможливо, адже партії розкуповуються ще на стадії виробництва і здебільшого йдуть за кордон, а не в українські аптеки.

Втім, говорити, що це сталося через спалах коронавірусу в Китаї і далі в Італії, складно. Нагадаємо, що в Україні епідемія грипу. При цьому інфекціоністка Алла Мироненко стверджує, що медичні маски ніяк не врятують вас від зараження, а в деяких випадках зовсім навпаки.

«Ходити в масках не треба, тому що паніка небезпечна. По-перше, на вулиці взагалі заразитися не можна респіраторною хворобою. Якщо ви постійно заходите-виходьте і при цьому будете чіпати маску руками, то тоді – так. А якщо ви просто вийшли на вулицю, то нічого цю маску одягати, там ви не заразитеся ніяк. Для цього потрібен тісний контакт із хворим або носієм. Те, що там (у Китаї, – Ред.) без розбору на всіх надягають, але там інші умови», – каже вона.
Що стосується противірусних препаратів, то на тлі тієї ж епідемії грипу, попит на них також підвищений. Але, на відміну від масок, препарати здебільшого в наявності і стандартної цінової категорії.
Категорія : УкраїнаLoading...
загрузка...