В Україні поширюється вірус Коксакі: чим небезпечна хвороба (ФОТО)

листопада 20 / 2019
В Україні поширюється вірус Коксакі: чим небезпечна хвороба (ФОТО)
В Одесі одразу вісім класів школи №?63 закрили на карантин у зв’язку зі спалахом вірусу Коксакі.

Вірус Коксакі: що це за хвороба

Вірус Коксакі відноситься до ентеровірусів, які розмножуються у шлунково-кишковому тракті. Він викликає вірусний інфекційний процес — ентеровірусний стоматит з екзантемою. Цю інфекцію вперше виявили в маленькому містечку Коксакі в США.

Після перенесеної інфекції у хворого розвивається стійкий імунітет.

Як передається вірус Коксакі:

— повітряно-крапельним шляхом;

— фекально-оральним шляхом;

— через шкіру;

— через предмети загального користування.

Цей вірус особливо активний влітку і восени, його піковий сезон — кінець липня і серпень. Найчастіше вірусом Коксакі можна заразитися після купання у водоймах, на морі, курортах, через звичайну воду і їжу. Найбільше схильні до цього захворювання маленькі діти, юнаки та дорослі чоловіки. Вірус Коксакі дуже активний, його заразність становить 98%.

Вірус Коксакі: інкубаційний період

Інкубаційний період при ураженні цією інфекцією близько 2?7 днів, але іноді може доходити й до 10 днів.

Симптоми вірусу Коксакі, можливі ускладнення

Характерні особливості інфекції: висип по тілу, плями, почервоніння, схожі на екзему, пухирі (навколо рота, на руках, ногах, долонях, ступнях та пальцях). Вірус супроводжується підвищенням температури до 40 градусів досить тривалий час, нудотою, блювотою, діареєю, а також болем у м’язах. Віруси можуть вражати також і серце — викликати досить важкі, аж до серцевої недостатності, міокардити, перикардити. Можуть уражати центральну нервову систему, викликати серозні менінгіти (запалення м’яких мозкових оболонок) і навіть висхідні паралічі. Інші форми ентеровірусів можуть викликати геморагічні ураження очей.

Одна з клінічних форм цього захворювання — підвищення температури тіла і виникнення раптового болю або в ділянці легенів, або в ділянці черевної стінки. Цей стан іноді імітує навіть «гострий живіт». Може бути просто лихорадний стан з діарейним синдромом.
В Україні поширюється вірус Коксакі: чим небезпечна хвороба (ФОТО)
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...