40-50 євро: в Україні може суттєво подорожчати інтернет

листопада 10 / 2019
40-50 євро: в Україні може суттєво подорожчати інтернет
Після вступу у дію кількох законопроєктів, плата за інтернет в Україні може досягти 50 євро (1,3 тисячі гривень).

«Ми вивчили ці законопроекти і хотілося б сказати, що ніколи не було так тривожно за інтернет в країні, як після того, коли держава вирішила допомогти в його розвитку», — сказав голова правління Інтернет Асоціації України (ІнАУ) Анатолій Пятніков, повідомляє InternetUA.

«Навіть не фахівцю в телеком-галузі повинно бути зрозуміло, що таким чином під це визначення потрапляє і Facebook, Telegram, Office 365. YouTube і взагалі все, що завгодно і хто завгодно, навіть журналісти. І всі вони повинні будуть, в разі прийняття закону, звітувати перед регулятором, підписувати тільки ті договори і тільки в тій формі, яка буде встановлена нашими чиновниками, і надавати послуги за правилами і тарифами, які визначає регулятор «- пояснює голова Правління ІнАУ.

В ІнАУ закликають відкликати законопроекти і приділити якийсь час розробки «нормального закону», який, якщо і вводить якесь регулювання, то міг би відповісти на питання: яку проблему це регулювання вирішує.

Також в Асоціації вважають цілком можливим, що додаткова адміністративна навантаження на малого і середнього оператора в результаті призведе до суттєвого стрибка цінника послуги доступу до інтернету для споживача до «європейського рівня»: «Цінник буде встановлювати регулятор. Спочатку пройде повільне і тихе знищення ринку. А потім, коли залишиться, як в Європі, три-чотири оператори, тоді цінник і виросте. У результаті споживачеві варто готуватися до вартості послуги в 40-50 євро».

В асоціації закликають відкликати законопроекти і приділити час розробці нормального закону, який, якщо і вводить регулювання, то міг би відповісти на питання: яку проблему це саме регулювання вирішує.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...