Анестезіолог ледь не вбив пацієнтку: 53-річна жінка в комі вже дев’ять місяців

серпня 14 / 2019
Анестезіолог ледь не вбив пацієнтку: 53-річна жінка в комі вже дев’ять місяців
Лікар-анестезіолог з Центрального госпіталю МВС України постане перед судом через халатність і злісного зневаги посадовим інструкціями. Вони стали передумовою важкої хвороби пацієнтки.

55-річний підозрюваний, працюючи на посаді лікаря-анестезіолога відділення анестезіології та інтенсивної терапії Центрального госпіталю МВС України, 20 листопада 2018, під час проведення планової операції зробив помилку, ввівши пацієнтці наркоз не в трахею, а в стравохід, повідомляє прокуратура Києва в Facebook.

Це стало причиною розвитку у хворої гіпоксичного стану з наступним ураженням центральної нервової системи. Пацієнтка впала в тривалу кому.

«Таким чином лікар-анестезіолог звинувачується в неналежному виконанні своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки для хворого, тобто в скоєнні кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України», — йдеться в повідомленні прокуратури.

53-річна Олена Бондаренко в комі вже дев’ять місяців. Родичі жінки досі не розуміють, як анестезіолог з багаторічним стажем міг допустити настільки грубу помилку. Сам лікар визнавати провину категорично відмовляється, передають «Факти».

«Це повинна була бути звичайна планова операція, — розповів брат Олени Бондаренко Артем. — Перед хірургічним втручанням сестра здала всі необхідні аналізи, їй зробили кардіограму, яка показала, що все в порядку. Ми всі, як і Олена, були впевнені, що все пройде нормально, тому сестра лягла в лікарню сама. Домовилися, що, як тільки її переведуть з реанімації в звичайну палату, вона подзвонить. У вівторок, 20 листопада, Олену прооперували. На зв’язок вона не виходила. Нікому з рідних не подзвонили ні лікарі, ні вона сама. Про те, що під час операції Лена ледь не померла, а тепер перебуває в комі, ми дізналися тільки на наступний день, коли наша літня мама приїхала в лікарню, щоб привезти Олені халат. Мама була впевнена, що Олена вже в звичайній палаті. А виявилося — в реанімації, у важкому стані».

Перші два місяці Олена Бондаренко перебувала в реанімації того ж Центрального госпіталю МВС. Потім її на приватному літаку перевезли до Франції. Адміністрація госпіталю повідомила про те, що трапилося в правоохоронні органи.

Сам анестезіолог під час досудового слідства заперечував свою провину, стверджуючи, що все зробив правильно. Експертиза показала зворотнє. Після інциденту анестезіолога звільнили з лікарні. Зараз він офіційно ніде не працевлаштований.

6 серпня повинно було відбутися перше підготовче засідання по цій справі. Але не прийшли ні анестезіолог, ні прокурор. Засідання перенесли на 10 жовтня. Через це, вважає Артем Бондаренко, суд не може застосувати до анестезіолога запобіжний захід.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...