Українці заплатять податки за нерухомість: порушникам загрожують штрафи

червня 27 / 2019
Українці заплатять податки за нерухомість: порушникам загрожують штрафи
Українці до 1 липня отримають платіжки за нерухомість і протягом двох місяців повинні заплатити за «зайву» площу. Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Розмір податку визначає місцева влада. Закон же їх обмежує максимальною ставкою — 1,5% мінімальної зарплати за кожен «зайвий» квадратний метр.

За рішенням міської чи сільської ради, замість 1,5% можуть, наприклад, стягувати 1% мінімалки.

Важливо також зазначити, що розмір мінімальної заробітної плати враховується станом на 1 січня минулого року. Тоді мінімалка була 3723 грн. Тобто за квадрат доведеться платити 37,2 грн. Так, за квартиру площею 100 квадратів потрібно буде сплатити податок у розмірі 1488 грн. Податок платять українці, які мають у власності будинки і квартири площею від 60 і 120 квадратів. Однак, як і у випадку зі ставками, місцева влада має право збільшити норму. Наприклад, стягувати податок тільки з квартир площею від 80 квадратів. Але зменшити до 50-и — не можна. Тим же, хто володіє елітною нерухомістю, заплатити доведеться значно більше. Так, за квартиру площею 300 кв. м і будинок 600 кв. м, крім податку, доведеться ще внести 25 тис. грн разової виплати. Окрім цього, рахувати будуть не тільки із «зайвих» квадратів, а з усієї площі.

Тих, хто не заплатять, можуть оштрафувати.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар