Партії "Слуга народу" і "Опозиційна платформа – За життя" – впевнені лідери на виборах у Верховну Раду

червня 20 / 2019
“Слуга народу” та “Опозиційна платформа – За життя” – лідери парламентських перегонів, – західні соціологи
Партії "Слуга народу" і "Опозиційна платформа – За життя" – впевнені лідери на виборах у Верховну Раду


Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

За результатами опитування, проведеного 17-18 червня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: “Слуга народу” Дмитра Разумкова (43,9%), “Опозиційна платформа – За життя” Юрія Бойка, Вадима Рабіновича і Віктора Медведчука (12,9%), “Батьківщина” Юлії Тимошенко (7,9%), “Голос” Святослава Вакарчука (6,3%) і “Європейська солідарність” Петра Порошенка (6,1%).

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (3,8%), “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка і Дмитра Добродомова (3,2%), ВО “Свобода” Олега Тягнибока, Андрія Білецького та Дмитра Яроша (2,6%), “Опозиційний блок – Партія миру і розвитку” Євгенія Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (1,7%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.

Також експерти звернули увагу на такі тенденції нового політичного сезону в Україні, які знайшли підтвердження в результатах дослідження.

Партії "Слуга народу" і "Опозиційна платформа – За життя" – впевнені лідери на виборах у Верховну Раду


Перші рішення президента України Володимира Зеленського, який балотувався на пост глави держави від партії “Слуга народу”, не пішли на користь самій партії, яку на даний момент очолює Дмитро Разумков.

Незважаючи на ребрендинг, “Європейська солідарність” на чолі з екс-президентом Петром Порошенком не збільшила свої рейтинги. Навпаки, ЄС, колишній “Блок Петра Порошенка”, втрачає популярність.

У свою чергу, “Опозиційна платформа – За життя” різко наростила рівень підтримки населення через проведення з’їзду і черговий візит своїх лідерів у РФ. При цьому рейтинг “Опозиційного блоку – Партії миру і розвитку” знизився на тлі розмов про об’єднання з “Опозиційною платформою – За життя”, якого в підсумку не сталося.

Значна кількість респондентів, які вибрали варіант “інша партія” при наявності в питанні фактично всіх значущих політичних проектів, пояснюється бажанням бачити в українському парламенті когось з відомих їм місцевих політиків і лідерів думки свого регіону.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 17-18 червня 2019 року. Загальна кількість респондентів – 2018 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар