“Роттердам +” закінчився”: У Зеленського зробили гучну заяву про тарифи. Неймовірна новина

червня 19 / 2019
“Роттердам +” закінчився”: У Зеленського зробили гучну заяву про тарифи. Неймовірна новина


Представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті Міністрів Андрій Герус відзначає значне зниження ціни на електричну енергію, вироблену тепловими електростанціями, в травні-червні 2019 року.

Про це він написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook

"Роттердам +" закінчився ", – написав Герус.

Він зазначив, що за даними Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) розрахунковий тариф ТЕС згідно з формулою "Роттердам +" в 1-му півріччі 2019 року мав становити 2 гривні / кВт-год.

"Однак вже в останню декаду травня тариф впав на 24% до 1,53 гривні / кВт-год, а в першій декаді червня тариф ще знизився – до 1,43 гривень / кВт-год, що на 29% нижче відповідного тарифу згідно" Роттердам + ", – написав він.

Також Герус додав, що в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року тариф ТЕС в травні-червні 2019 року нижчий на 17-24%.

Крім того, він підкреслив, що таким чином за червень вугільні електростанції отримають на 1,5 млрд гривень менше грошей, ніж отримали б при фактичному тарифі "Роттердам +".

У свою чергу за 2-й квартал 2019 року за фактичною формулою "Роттердам +" тарифна виручка вугільних електростанцій була б на 3 млрд гривень більше.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський має намір запропонувати Верховній Раді скасувати формулу "Роттердам +", замінивши її формулою "Роттердам-". Також Зеленський запропонував Раді відстрочити запровадження нового ринку електроенергії на рік.
Категорія : Україна


Залишити Коментар