Половина українців залишиться без пенсій: що робити?

червня 18 / 2019
Половина українців залишиться без пенсій: що робити?
В Україні в 2019-му до 30% українців не вийдуть на заслужений відпочинок в 60 років. Через брак стажу їм доведеться працювати до 63 і 65 років. А вже в 2028-му таких українців буде близько 45%. Для тих, хто залишився без виплати, є два виходи.

Перший – купити стаж. Пенсійний фонд продає стаж українцям за двома схемами. Перша – для тих, хто запізнився, пенсійний вік уже на носі, а стажу критично не вистачає.

Для прикладу. Наступного року українцеві виповнюється 60 років, але при цьому у нього є всього 24 роки стажу. Щоб вийти на пенсію “вчасно”, потрібно буде мати як мінімум 27 років. За решту півроку доопрацювати не вийде, тому є два виходи.

Або вийти на пенсію в 63 роки (ті, хто в 2020-м виходять на заслужений відпочинок і мають від 17 до 27 років стажу, отримають пенсію на три роки пізніше). Або ж один раз купити відразу два роки (24 місяці). Ці 24 місяці будуть коштувати при діючій мінімалки 44 тис. грн.

Вартість місяця обчислюється за формулою: 22% помножити на мінімальну зарплату і помножити на два. Тобто заплативши 44 тис., Можна буде отримувати пенсію на три роки раніше (в 60 замість 63 років). Правда, якщо зазначену суму розділити, і без пенсії можна буде щомісяця витрачати 1224 грн. Якщо пенсія буде значно вище, є сенс купувати стаж. Другий – отримати соціальну допомогу.

Українці, які після 60 років не мають ніякого доходу і не заробили пенсію, можуть оформити собі соціальну допомогу. Її розмір вважатимуть як прожитковий мінімум (1497 грн) мінус дохід людини. Якщо немає ніякого доходу (чоловік або дружина не працюють, не допомагають діти), то соціальна допомога буде дорівнювати мінімальній пенсії.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...