Експерти прогнозують нове дорожчання скрапленого газу уже до кінця місяця (ВІДЕО)

червня 14 / 2019
Експерти прогнозують нове дорожчання скрапленого газу уже до кінця місяця (ВІДЕО)


На 30-ть відсотків підскочила оптова ціна скрапленого газу в Україні за останній місяць. Востаннє так дорого він коштував у 2018-му. Коливання вдарили і по кишенях закарпатців – дорожче доводиться платити і водіям, які заправляють ним машини, і людям, які використовують його у побуті для приготування їжі.

Ужгородець Ігор Сливар користується газовим балоном на дачі у Великих Лазах. Пояснює – вулиця не газифікована, тож готувати їжу і гріти воду доводиться скрапленим газом. Такого 25-кілограмового балону чоловіку вистачає на місяць.

У Закарпатській області найбільше користуються газовими балонами в Тячівському та Рахівському районах.
У соцзахисті кажуть: підвищення відчуть і ті, хто має пільгу на скраплений газ. Бо розмір субсидії затверджують на рік. Норма на 2019-й – 12 гривень 39 копійок за кілограм. Його комерційна вартість нині більше на гривню. Відтак, різницю споживачі доплачуватимуть з власної кишені.

Відчули здорожчання і водії, які заправляються на газових заправках. Наразі, середня ціна, 13 гривень 60 копійок, ще на початку травня вона була на гривню двадцять-гривню сорок нижчою.

На заправках здорожчання газу не коментують. Але, і про зменшення попиту на пропан – не кажуть.

Таке інтенсивне зростання цін експерти пригадують у складні для України часи – 2014-2015-х роки. Називають – це політичним тиском. І кажуть: цей продукт в Україні поки дефіцитний. До кінця місяця прогнозують нове дорожчання скрапленого газу.

Категорія : Україна


Loading...
загрузка...