Електроенергія в Україні може подорожчати після запуску нового ринку

травня 16 / 2019
Електроенергія в Україні може подорожчати після запуску нового ринку


Новий ринок електроенергії в Україні має бути запущений з липня 2019 року.

Електроенергія в Україні може подорожчати після запуску нового ринку

Ціни на електроенергію можуть зрости після запуску нового ринку з 1 липня 2019 року через низький рівень конкуренції, оскільки в Україні понад 76% енергії виробляється двома компаніями, а також відсутній імпорт ресурсу.

Про це повідомляє оператор Об’єднаної енергосистеми України державна компанія “Укренерго”, з посиланням на голову компанії Всеволода Ковальчука. “Серед ключових ризиків – низький рівень конкуренції з-за високої концентрації виробників електроенергії, що може призвести до неконтрольованого збільшення ціни на електроенергію в умовах відсутності належного захисту споживачів”, – цитує Ковальчука прес-служба.

За його словами, на даний момент відсутня налагоджена система надання достовірних даних комерційного обліку від операторів систем розподілу. За інформацією голови “Укренерго”, в Україні 76% виробництва електроенергії припадає на двох виробників (НАЕК “Енергоатом” – 55% і ДТЕК – 21%). При цьому відсутній імпорт електроенергії, який може створити конкуренцію національним виробникам, а нова модель ринку поки не передбачає жодних прямих ефективних запобіжників, які могли б впливати на виробників зі значною часткою на ринку, інформує УНІАН.

Запуск ринку запланований на 1 липня поточного року, але також розглядаються варіанти перенесення старту через неготовність до ефективної роботи ринку.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар