Медведчук: відсутність обміну на сьогоднішній день – результат неефективності президента

квітня 18 / 2019
На фінішній прямій виборчої кампанії в гонитві за голосами виборців обидва кандидати в президенти заговорили про переговори з РФ та обмін полоненими особами.

Медведчук: відсутність обміну на сьогоднішній день – результат неефективності президента


Для президента Порошенка це стало чи не ідеєю фікс. Про обміни він мовить з усіх трибун. Правда, в дуже своєрідній манері. Посилаючись на те, що обміни не проводилися з грудня 2017 року, глава держави порушив питання про неефективність «функціонування» Віктора Медведчука як перемовника.

Це ж чуємо від представників Зеленського, які взагалі до даного процесу ніколи ніякого відношення не мали і навряд чи щось в ньому розуміють. Особливо коли заявляють про те, що з бойовиками ЛНР і ДНР переговорів не буде.

Нагадую панові Порошенко: саме він і його команда, порушивши всі досягнуті в листопаді – грудні 2017 року домовленості, ледь не зірвали перший етап обміну полоненими особами і остаточно заблокували другий етап по формулі «всіх встановлених на всіх встановлених». Складно зрозуміти, про яку «неефективність» говорить Порошенко, адже, незважаючи на всі дії (а правильніше сказати – протидії) представників президентської команди, я зробив все можливе і неможливе, щоб в грудні 2017 року провести обмін за формулою «306 на 74», щоб 380 українських громадян повернулися додому, до своїх родин, до рідних і близьких.

Я зробив це, незважаючи на те, що умови обміну, на яких наполягав Київ, не сприймали ні в Луганську, ні в Донецьку. Для того щоб зрушити з мертвої точки це питання, я звернувся до президента РФ Володимира Путіна, щоб той посприяв і звернувся з цим проханням до представників Донецька та Луганська.

Моє звернення підтримав Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил. Після проведених мною переговорів представники Донецька та Луганська пішли на поступки Києву і погодилися, що певні категорії осіб не будуть включені в списки на обмін на першому етапі, але обмін буде проведено в ході другого етапу.

Я дав слово, особисті гарантії проведення другого етапу обміну. І саме під ці гарантії я звертався до Володимира Путіна. І обмін відбувся. 27 грудня 2017 роки нам вдалося провести наймасштабніший обмін за формулою «306 на 74», на якому, до речі, без докорів сумління піарилися і президент, і його команда – ті, хто не мав до цього ніякого відношення.

Передбачалося, що на другому етапі ми повинні були обміняти «всіх встановлених на всіх встановлених». Такої домовленості було досягнуто. Однак, незважаючи на всі домовленості, другий етап обміну так і не відбувся. Наші громадяни, які утримуються в Донецьку і Луганську, так його і не дочекалися.

Ні в січні – лютому 2018 го, ні в наступні місяці ніяких зрушень не було. Українська сторона на чолі з президентом відмовилася проводити обмін на заздалегідь обговорених умовах. Замість цього стали висувати різні варіанти часткових обмінів – «25 на 10», «35 на 15», а не «всіх встановлених на всіх встановлених». На знак незгоди з такою позицією президента я заявив йому про це, і підтвердив публічно, і з травня 2018 рік не приймав участі в засіданнях гуманітарної підгрупи.

Президент Порошенко зробив абсолютно безглузду заяву, сказавши, що я є представником Путіна. Якби це було так, тоді виходить, що Порошенко взагалі ніякого відношення до обмінам і звільнення українських громадян не має, тому що переговори про обміни вів тільки я і більше ніхто – і з керівництвом Донецька та Луганська, і з керівництвом Російської Федерації.

Виходить, за словами Порошенка, він тут взагалі ні при чому? І коли Порошенко каже, що «не компетенція пана Медведчука визначати, що і як робити Україні», тому що у нього «одна функція … звільнення заручників», то президент забуває, що я займаюся питанням мирного врегулювання з травня 2014 року, коли пан Порошенко ще не був президентом, і буду займатися цим питанням і далі, незалежно від того, хто цей пост буде займати після 21 квітня.

До речі, на посту президента пан Порошенко так і не зробив нічого для того, щоб світ на Донбасі настав. Але той факт, що можливість мирного врегулювання влада ігнорувала всі ці роки, не означає, що наша партія відмовиться від боротьби за повернення Донбасу в Україну, а України на Донбас.

Я заявляю: вина за те, що з грудня 2017 го по квітень 2019 го не було обмінів, лежить виключно на президенті України Порошенку.

Я стверджую: якби він погодився на домовленості грудня 2017 року, досягнуті мною, обмін можна було б провести протягом 3-5 днів. Але у президента за цей рік так і не з’явилося почуття відповідальності перед своїми громадянами, їхніми рідними та близькими. Тому я буду продовжувати займатися звільненням як осіб, які перебувають в ОРДО і ОРЛО, так і осіб, які перебувають в РФ, в тому числі і українських моряків. І для цього не потребую ні в благословення, ні дозволів Петра Порошенка або майбутнього президента. Оскільки робив і роблю це не на догоду владі, а в інтересах українських громадян

Віктор Медведчук

голова політради партії «Опозиційна платформа – За життя»
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...