НАБУ підтвердило незаконність здирницьких формул “Роттердам+”

квітня 17 / 2019
За словами Ситника, формула "Роттердам +" не відповідає тим реаліям, які є в державі.
НАБУ підтвердило незаконність здирницьких формул “Роттердам+”


Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що так звана формула “Роттердам +” застосовується незаконно щодо значної кількості вугілля. Про це він заявив в інтерв’ю 24 каналу, передає Економічна правда.

“Ми прийшли з обшуком в НКРЕКУ. Спочатку ми хотіли отримати всі ці документи через тимчасові доступи, але суд відмовив. Було прийнято рішення детективами про проведення обшуку, в ході якого були вилучені ці документи”, – сказав Ситник.

“Попередньо можу сказати, що, на жаль, ця формула не відповідає тим реаліям, які є в державі”, – зазначив директор НАБУ.

“Вона (формула – ред.) Застосовується до вугілля, що поставляється з-за кордону, але за тими документами, які ми вилучили, тільки 3% вугілля офіційно поставляється з-за кордону”, – підкреслив він.

Сама ж формула, повідомив Ситник, застосовується до 100% вугілля. “На нашу думку, це незаконно і ми після проведення всіх слідчих дій прийматимемо остаточне рішення у цій справі”, – сказав директор НАБУ.

“Це виробництво було зареєстровано на підставі рішення суду, ми почали розслідування кілька місяців тому і зараз ми підійшли до того, що ми дійсно бачимо, що по відношенню до значної кількості вугілля застосовується незаконно ця формула”, – заявив Ситник.

“Ми зібрали все достатні докази, і найближчим часом будемо приймати остаточне рішення”, – підсумував він.

Нагадаємо, формула “Роттердам +” була затверджена в квітні 2016 року. Відповідно до неї, гранична вартість енергетичного вугілля в тарифі на електроенергію, які виробляють ТЕС, формується на основі біржових цін на вугілля в Європі (в портах Роттердам, Амстердам, Антверпен). Раніше в НКРЕКУ заявляли, що така методика розрахунку повинна була усунути ручне регулювання цін, забезпечити незалежність від постачань із зони бойових дій і позбавити Україну проблем з накопиченням достатньої кількості вугілля для проходження опалювального сезону.

Ця формула була розкритикована експертами, а також урядом. Зокрема, міністр енергетики Ігор Насалик сказав, що нове ціноутворення не вирішило проблеми диверсифікації поставок вугілля, а експерт Андрій Герус заявив, що завдяки новій формулі теплова генерація додатково заробила понад 10 мільярдів гривень. У квітні НАБУ повідомило, що початок досудового розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами НКРЕКУ через так званої формули “Роттердам +”.
Категорія : Україна
{back-link}
{next-link}


Loading...
загрузка...