Члени комісії зіпсували усі 690 бюлетеней

березня 31 / 2019
Члени комісії зіпсували усі 690 бюлетеней
На ДВК №260639, що у селі Князівське Рожнятівського району Івано-Франківської області члени комісії зіпсували усі 690 бюлетеней.

Вони поставили позначку «Вибув» напроти прізвища кандидата Олександра Мороза, — повідомляє «Опора».

Помилку швидко виправили, але інцидент перевіряє поліція.Ситуація трапилась напередодні виборів.

За словами голови ОВК №86 (Долина), Віталія Гринишина, ЦВК надіслала нові бюлетені, усі виборці, зареєстровані на ДВК №260639, зможуть проголосувати вчасно.

«Помилку виявили вчора зранку. Я написав пояснювальну записку ЦВК. У нас о 6.00 ранку було засідання, з Києва доставили бюлетені, ми їх передали і дільниця працює. Зіпсуті бюлетені визнані недійсними», — сказав Віталій Гринишин.

«Оскільки ЦВК не приймала рішення про внесення змін до бюлетенів, ставити штамп «Вибув» члени ДВК не мали права. Крім того, офіційно реєстрацію кандидата Олександра Мороза не скасовували. Також варто зазначити, що для скасування реєстрації кандидатів після 7 березня є вичерпний перелік причин, викладений у Законі, серед яких немає публікації і соціальній мережі», — каже координатор спостереження ОПОРИ за виборами на Івано-Франківщині Богдан Морикіт.

Поліція проводить перевірку за цим фактом.

Також у Бершадському відділі поліції на Вінниччині зареєстрували повідомлення працівника поліції про те, що члени однієї з дільничних виборчих комісій зіпсували 2001 бюлетень для голосування. Вони помилково поставили штамп «вибув» навпроти прізвища одного з кандидатів. Члени комісії вважали, що він зняв свою кандидатуру з виборів.

«30 березня до територіальних підрозділів поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області надійшло 13 повідомлень щодо можливих порушень виборчого законодавства», — повідомили в поліції.

Схожа витуація відбулась на виборчій дільниці №650386, що в селі Нижні Сірогози Нижньосірогозького району Херсонської області в межах 185-го виборчого округу. Члени комісії зіпсували 1293 бюлетені. Вони поставили штамп «Вибув» навпроти прізвища кандидата в президенти Олександра Мороза, бо почули таку інформацію по телебаченню.

За словами голови ОВК № 185 Дениса Салтикова, за даним фактом склали акт, комісія дала пояснення, члени написали службову записку в ЦВК про виділення додаткових бюлетенів на цю ДВК.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...