Перехід на літній та зимовий час нарешті буде скасовано. Європарламент схвалив відповідне рішення

березня 06 / 2019
Перехід на літній та зимовий час нарешті буде скасовано. Європарламент схвалив відповідне рішення
Перехід на літній та зимовий час нарешті буде скасовано. Європарламент схвалив відповідне рішення.
Комітет з питань транспорту Європарламенту на засіданні в понеділок, 4 березня, схвалив скасування переходу на літній та зимовий час в Євросоюзі з 2021 року.
За таке рішення віддали голоси 23 депутати, 11 проголосували проти, повідомляє агенція dpa. Європарламент має проголосувати за це питання у найближчі тижні.

У сфері транспорту ще залишаються кілька неврегульованих питань щодо переведення годинників. Наступна зустріч міністрів транспорту країн ЄС з цього приводу запланована на червень. За рішення щодо скасування переведення годинників ще мають проголосувати і країни-члени ЄС.
“Нам потрібна довгострокова стратегія та загальноєвропейський гармонізований підхід, оскільки внутрішньому ринку і транспортному сектору потрібен деякий час, щоб пристосуватися до змін”, – заявив депутат від Соціал-демократичної партії Німеччини Ізмаіл Ертуґ.
Раніше Єврокомісія запропонувала відмовитися від переходу на літній та зимовий час вже з цього року. При цьому країни Євросоюзу мали б самостійно вирішувати, на якому часі – літньому чи зимовому – вони б хотіли залишатися надалі.
Рекомендація Єврокомісії була ухвалена за результатами онлайн-голосування, проведеного в країнах ЄС минулого літа, згідно з яким 80 відсотків жителів ЄС віддали голоси за скасування переходу на зимовий та літній час.

У Німеччині переведення стрілок годинника на літній час було запроваджене в 1980 році. Інші європейські країни, приміром Італія та Франція, мають цю норму з 1960-их років. Починаючи з 2002 року, перехід був урегульований нормами ЄС, щоб уникнути проблем, спричинених різним часом при роботі транспорту, повітряному чи залізничному сполученні. Годинники переводять в останні неділі березня та жовтня.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар