В Україні ввели нові правила для ”євроблях”: що потрібно знати вже сьогодні

лютого 14 / 2019
В Україні ввели нові правила для ”євроблях”: що потрібно знати вже сьогодні
В Україні вирішили спростити процедуру оформлення "євроблях". Так, у Кабінеті міністрів упевнені: багато водіїв не можуть легалізувати свої авто, тому що процедура отримання сертифіката відповідності екологічним нормам занадто складна.

Тепер же під час розмитнення можна пред'явити технічний паспорт. Правда, таке рішення прийняли буквально за 10 днів до закінчення пільгового періоду розмитнення. Уже з 22 лютого акцизні ставки виростуть рівно вдвічі.

Багато експертів припускали: більшість бажаючих розмитнити авто зроблять це до зазначеного періоду, щоб не переплачувати. А ті, хто вже пропустили дату, швидше за все, чекатимуть чергового етапу – травня 2019-го. Тоді в Україні повинні не просто знизити ставки і спростити умови розмитнення, а й запустити драконівські штрафи, тотальні перевірки авто без української реєстрації.
Як проходить легалізація автомобілів на єврономерах і як змінили умови.

Головне:авто на єврономерах можна розмитнити зі знижкою до 22 лютого;
Кабмін спростив процедуру розмитнення;
щоб зареєструвати автомобіль, його не потрібно вивозити за кордон;
у травні всіх водіїв на "єврономерах" будуть штрафувати.
Скільки вдалося розмитнити

Перегонники, які допомагали українцям з порушенням закону привозити на територію країни авто без розмитнення, зараз за $200-300 пропонують цей же транспорт легалізувати. До того ж, якщо українці через підставних осіб оформляли, наприклад, литовські фірми й вже на них реєстрували автомобіль, зробити це без їхньої участі буде вкрай складно.

"Я купував авто рік тому. Дзвонив цьому товаришу, який мені продавав. Він каже: "Так, звичайно розмитнимо, але потрібно $400 заплатити". І це в той час, як лише розмитнення десь у $1,5 тис. обійшлося. Я відмовився і знайшов собі брокера за $200. Він самостійно всі документи заповнив. Навіть автомобіль не довелося вивозити з України. Просто на внутрішню митницю привіз і все", – розповідає житель Запоріжжя Євген.

Крім оплати послуг брокера, вартості розмитнення, водієві також довелося заплатити штраф у розмірі 8,5 тис. грн. Після цього він фактично став легальним власником автомобіля. А всі попередні порушення митного законодавства йому пробачили.

Нині українці вже заплатили за розмитнення приблизно 5 млрд грн. Усі ці гроші направили в Пенсійний фонд України. Вони, в тому числі, підуть на березневе осучаснення пенсій. Про це детальніше можна прочитати тут.

Розмитнити автомобіль можна буде й після 22 лютого. Але заплатити доведеться більше. Так, якщо ви тільки завезли авто на єврономерах, то пільговим акцизом (зі знижкою 50%) можете скористатися, якщо оформите транспортний засіб не пізніше, ніж через 90 днів. А якщо автомобіль з вами вже багато років, то скористатися такою пільгою можна до 22 лютого. Правда, парламентарії розглядають можливість цей період продовжити, але поки це лише пропозиція.

Юрист Олександр Плахотник впевнений: усі, хто хотіли оформити авто, вже це зробили. Багато часу на це не потрібно. Крім того, якщо раніше не було можливості легалізувати автомобіль через відсутність екологічного сертифіката, то зараз правила спростили – потрібно мати технічний паспорт.

Також під час оформлення "євробляхи" знадобляться:

реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);
документи, які підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися і декларувати (зазвичай, це доручення);
рахунок-фактура (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

Оформити автомобіль можна на будь-якій митниці. Крім того, якщо з документами все гаразд, то вивозити авто за кордон і знімати там із реєстрації не доведеться. І в Державній фіскальній службі, і профільні експерти радять: найкраще звернутися до брокера. Він візьме на себе відповідальність і самостійно займеться оформленням документів. Послуги такого посередника обійдуться приблизно в 3-5 тис. грн.

За ці гроші брокер повинен зняти автомобіль із обліку, підготувати документи для реєстрації, розрахувати вартість розмитнення, провести митне оформлення, сертифікацію, поставити авто на український облік. У такому випадку важливо звертатися тільки до тих посередників, котрі працюють офіційно. Їхній перелік є на сайті ДФС (тут можна завантажити список підприємств, які мають право надавати брокерські послуги).

Наступний етап: штрафи і покарання

Незважаючи на обіцяні жорсткі штрафи і перевірки всіх українців на "єврономерах" уже з травня, на сайтах оголошень все ще намагаються продати "євробляхи". Ціни знижуються з кожним тижнем. Так, як вже писали, зараз "євробляху" можна купити за ціною мобільного телефона. Правда, після розмитнення це ж авто подорожчає одразу на 1,5-3 тис. євро.

Які штрафи вводять:

за водіння авто на єврономерах – 8 500 грн;
повторне протягом року водіння "євробляхи" – 17 000 грн і заборона на водіння протягом року;
якщо затримав розмитнення на термін до 1 доби – 170 грн;
від 1 до 10 діб – 340 грн;
від 10 до 20 діб – 8 500 грн;
від 20 до 30 діб – 85 000 грн;
від 30 діб – 170 000 грн.
До речі, рішення проблеми "єврономерів" в Україні також залежить від того, як буде виконуватися закон із травня 2019-го. Так, правоохоронці отримали інструменти для контролю і покарання порушників. Юрист Олександр Плахотник впевнений: якщо поліція дійсно почне виписувати драконівські штрафи, кількість розмитнених авто значно збільшиться. Водночас нині в Міністерстві фінансів припускають: легалізувати вдасться приблизно половину автомобілів без реєстрації. Решта водіїв будуть або уникати правоохоронців, або залишать свої авто в гаражах і на подвір'ях.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...