МОЗ готує ”революційний” закон: що нового придумали для українців

січня 21 / 2019
МОЗ готує ”революційний” закон: що нового придумали для українців
МОЗ України готує закон, який зобов'яже лікарів отримувати ліцензії.

Ліцензування вводять для професійної відповідальності медиків, розповів в інтерв'ю " Сегодня " заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.
"Сьогодні система зовсім інша, вона недосконала – господарську відповідальність несе головний лікар, тому що він має ліцензію на господарську діяльність, далі Кримінальний кодекс. За все, що відбувається між господарським правом і Кримінальним кодексом, ніхто і ніякої відповідальності не несе. Тому в цивілізованих країнах індивідуальна відповідальність лікаря – професійна, за помилку і системні порушення можна втратити ліцензію", – пояснив чиновник.

Згідно новому законопроекту лікарі замість атестації будуть отримувати ліцензію, яка дає право працювати в медицині. Ліцензія буде двох видів: обмежена і повна. Щоб отримати повну ліцензію на три роки, треба буде здати спеціальний кваліфікаційний іспит "Крок 3". Його лікар буде здавати під час випуску з інтернатури і після резидентури.

На інтернатурі і резидентурі лікар продовжує вчитися після отримання диплома. Під час резидентури молодий медик отримує доступ до пацієнта і приймає самостійні рішення. На цьому рівні лікар буде отримувати обмежену ліцензію, яка дозволяє лікувати пацієнтів тільки за місцем проходження резидентури. Однак за ним повинен спостерігати лікар з повною ліцензією.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Кожні три роки ліцензію треба буде продовжувати. Для цього знадобиться набрати достатню кількість балів за "безперервний професійний розвиток". Ці бали будуть нараховуватися медикам за участь в освітніх, семінарах, тренінгах та конференціях. Крім того, будуть враховуватися і скарги від пацієнтів.

Продовженням і зупинкою ліцензій буде займатися Ліцензійна рада з 30 лікарів. МОЗ буде затверджувати склад ради на 5 років. В майбутньому ця рада має стати саморегулюючою організацією лікарів – це повинно статися після 2024 року. А найближчі п'ять років будуть перехідним періодом. У цьому 2019 році МОЗ має розробити закон. А з 2020 по 2024 медикам треба буде скласти іспит для отримання ліцензії.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...