“Працювати будемо до смерті”: Українців попередили про зростання пенсійного віку

грудня 13 / 2018
“Працювати будемо до смерті”: Українців попередили про зростання пенсійного віку

Пенсійний вік буде підвищуватися разом із зростанням тривалості життя.

Економіст Олексій Случинський відзначає, що зараз в Україні для виходу на пенсію необхідно мати 60 років. Проте тут же, додав, що з нинішніми темпами життя пенсійний вік вже найближчим часом буде збільшений.
"Зараз у людини з мінімальним стажем є право виходу на пенсію при виповненні 60 років. Це досить низький рівень. З огляду на, що ми живемо довше, з часом пенсійний вік буде підвищуватися. Рано чи пізно ми до цього питання повернемося", – сказав Случинський.

Він також відзначив, що влада деяких країн вже задумується над підняттям пенсійного віку, проте офіційно не афішує подібних планів для збільшення власних політичних рейтингів.

"Це дозволяє людям перебудуватися і пристосуватися до нових правил. Україна поки вирішила це питання креативно і, на мій погляд, конструктивно. Проте, це питання ще належить вирішувати в майбутньому", – заявив він.

Більше того Случинський відзначає, що в Україні вже найближчим часом можуть вкотре збільшити вік виходу на пенсію, адже економічний стан країни залишає бажати набагато кращого.

"Ми знаходимося в перехідному періоді підвищення необхідного страхового стажу та віку виходу на пенсію, тому щоб накладати на це підвищення пенсійного віку, потрібно все продумати", – сказав Случинський.

Варто відзначити, що профільний Закон про загальне пенсійне забезпечення український парламент прийняв ще 3 жовтня 2017 року, проте вступив він у дію вже 11 жовтня.

Відповідно до прийнятих норм, розмір пенсії кожного українця розраховується за новою формулою та залежить від страхового стану, а також розміру зарплатні.

Також він відзначив, що у Мінсоцполітики вже запропонували законодавці зміни, відповідно до яких пенсійний стаж відіграва би більшу роль при призначенні загальної пенсії для особи. Це дозволить збільшити суму виплат для людей, з величезним трудовим стажем проте з мінімальною заробітньою платою.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар