Як отримати компенсацію за “муніципальну няню”

грудня 01 / 2018
Як отримати компенсацію за “муніципальну няню”
На сайті Міністерства соціальної політики оприлюднено проект документу Про порядок відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Обговорення проекту, в якому можна взяти участь на сайті Міністерства, триває до 28 грудня. У проекті пропонується виплачувати компенсацію у вигляді щомісячної адресної допомоги батькам у розмірі одного прожиткового мінімуму (з 1 січня 2019 року це 1626 грн).

Гроші перераховуватимуть на картку одного з батьків дитини наступного після оплати ним праці няні місяця. Стосунки батьків і няні ґрунтуються на офіційно укладеному між ними договорі. «Істотними умовами договору про догляд за дитиною до трьох років є назва послуги, її обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати, відповідальність сторін та інші умови, які сторони визнають істотними», – зазначено в документі.

В Уряді пропонують наступний механізм для оформлення відшкодування послуги «муніципальна няня»: потрібно прийти у відділ соцзахисту за місцем проживання, принести копію офіційно укладеного з нянею договору, документи, що підтверджують оплату послуг няні (квитанції, чеки, виписки з банківського рахунку), свій паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, заяву на отримання компенсації.

Опікуни мають принести рішення відповідного органу місцевого самоврядування про встановлення опіки. Подати документи потрібно протягом місяця з моменту укладання угоди з нянею, потому щомісяця до 5 числа потрібно надавати документи про оплату праці няні. Це, кажуть в Уряді, можна буде робити в управлінні соцзахисту або електронною поштою, або в інший зручний спосіб.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...