Запрацює електронний реєстр лікарняних: що зміниться для українців та що потрібно знати

листопада 29 / 2018
Запрацює електронний реєстр лікарняних: що зміниться для українців та що потрібно знати

В Україні створять електронний реєстр листків непрацездатності. Це система накопичення, зберігання і використання інформації про видані лікарняні. Відповідну постанову Кабмін прийняв 28 листопада.

На розробку реєстру Пенсійний фонд виділить 7,27 млн грн. Ще 2,24 млн грн нададуть міжнародні донори.

До 1 лютого 2019 року Міністерство охорони здоров'я, Мінсоцполітики, Національна служба здоров'я, Пенсійний фонд і Фонд соцстрахування повинні розробити порядок ведення реєстру та доступу до нього.
Електронний реєстр дозволить покінчити зі зловживаннями при видачі лікарняних. Зараз українці можуть отримати відповідний документ у поліклініці або під час виклику дільничного лікаря додому. Перші 5 днів хвороби компенсує роботодавець. Якщо працівник знаходиться довше на лікарняному, кошти перераховує держава через Фонд соцстрахування.

Водночас сьогодні побільшало пропозицій купити фальшивий лікарняний. В інтернеті можна придбати документ на термін 3-10 днів за 350-500 грн.

"Реєстр дозволить перевірити і переконатися, що реальний лікар в реальній лікарні виписав лікарняний. Оскільки гроші Фонду – це гроші платників податків, то це призведе до значної економії", – каже прес-секретар Фонду соцстрахування Тетяна Малашенко.

Очікується, що кожен лікар матиме доступ до реєстру з будь-якого електронного носія при наявності персональних електронних ключів. Урізаний доступ отримають і роботодавці. Вони не зможуть побачити діагноз, але зможуть перевірити факт реєстрації лікарняного.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...