«Європейські журналісти і сенатори не дозволять закрити канали «112 Україна» та NewsOne», повідомляє В.Рабінович

листопада 20 / 2018
Посольство України у Франції намагалося саботувати сенатські слухання.
«Європейські журналісти і сенатори не дозволять закрити канали «112 Україна» та NewsOne», повідомляє В.Рабінович

Поки в країні опозиційні лідери заявили про своє об’єднання, Україна отримала хороші новини з-за кордону в сфері захисту свободи слова. Зокрема, Вадим Рабінович розповів про те, що європейські журналісти увійдуть до керівництва телеканалів «112 Україна» і NewsOne з метою перешкодити їх закриття.
«Ситуацію із закриттям каналів «112 Україна» і NewsOne ми обговорили у французькому Сенаті. Нам пообіцяли, що їх делегати приїдуть в Україну з метою на місці розібратися в ситуації. І не виключаються санкції проти влади в разі закриття каналів або фізичного насильства над журналістами», – заявив політик.
За його словами, посольство України у Франції намагалося саботувати сенатські слухання. Представники дипломатичної установи написали з цього приводу скаргу в Сенат, що на думку Рабіновича, проявило непрофесіоналізм працівників посольства.
«Вкрай обурене було посольство України, написавши безграмотну скаргу в Сенат, в черговий раз виставивши себе, м’яко кажучи, непрофесіоналами. Я думаю, що всі ви бачили або чули, яку реакцію спроба закрити два телеканали в Україні викликає на Заході », – зазначив парламентарій.
Він також розповів, що керівник профспілки журналістів Європи виступив проти закриття двох українських телеканалів.
«На слуханнях був глава профспілки європейських журналістів, він же глава профспілки Франції. Він сказав, що моніторить ситуацію, знає, наприклад, про напади на журналістів. І після того, як сенатори і профспілки журналістів нас почули, то вони дуже жорстко відреагували. Пані сенатор, яка вела слухання, заявила, що «готова померти за свободу слова!» – процитував Вадим Рабінович.
Політик додав, що незабаром планується візит французьких сенаторів і лідерів профспілок журналістів в Україні.
«Сенат відправить до нас делегацію. Більш того, у мене для влади погана новина: керівники журналістських організацій з Італії, Німеччини, Франції збираються увійти в наглядові ради каналів «112 Україна» і NewsOne, щоб самим брати участь в роботі. І, якщо канали закриють, то вони допоможуть нам протестами. Сьогодні українці повинні боротися за свободу слова, за права каналів «112 Україна» і NewsOne, як передових інформаційних мовників країни, які показують те, що насправді у нас відбувається», – закликав народний депутат.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...