Є кілька “але”: як в Україні перевірятимуть субсидіантіві чим це загрожує громадянам

вересня 12 / 2018
Є кілька “але”: як в Україні перевірятимуть субсидіантіві чим це загрожує громадянам
В Україні банківську таємницю можна порушити не тільки за рішенням суду, а й для перевірки субсидіантів. У такому випадку підозрілий переказ може стати підставою для того, щоб поставити під сумнів правомірність надання допомоги.

Банки в останню чергу зацікавлені в тому, щоб передавати інформацію про своїх клієнтів податківцям. Завдання фінансової установи: переконати клієнта, що гроші будуть збережені, а вся їхня особиста інформація – в таємниці. Але є кілька "але".Коли банк може "поскаржитися" чиновникам:

• якщо ви оформили субсидію, пільгу, соціальну допомогу, пенсію;

• якщо податкова проводить стосовно вас перевірку і є відповідні рішення суду;

• якщо стосовно вас проходить кримінальне розслідування і є рішення суду.

Відповідно до чинного закону, Міністерство фінансів для перевірки українців, які отримують гроші від держави (пенсія, субсидія, виплата переселенцям і т.д.) має право запросити в банку дані, які містять банківську таємницю. При цьому питати дозволу у того, чий рахунок перевірять, не потрібно.

"При здійсненні повноважень щодо контролю за дотриманням бюджетного законодавства в частині моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат Міністерство фінансів України має право отримувати інформацію, що містить банківську таємницю, персональні дані", – йдеться в законі № 3629.

Наприклад, якщо ви оформили субсидію, але при цьому не вказали додатковий дохід – від здачі нерухомості в оренду, продажу чого-небудь онлайн, підробітку – Мінфін може запросити інформацію в банку і на підставі отриманих даних внести вас до "сірого списку". Його передадуть в Мінсоцполітики та вже там будуть приймати рішення, забирати субсидію чи ні.


Якщо пільговик щомісяця отримує певну суму, її також варто вказати як додатковий дохід, заповнюючи декларацію. Якщо ж по декларації грошей немає, а по факту – є, це може стати підставою для скасування субсидії, вважає податковий експерт, керуючий партнер BakerTillyUkraine Олександр Почкун.

Як повідомлялося раніше в Україні на оплату субсидій до кінця року може знадобитися додатково близько 7 млрд грн. Міністр соціальної політики Андрій Рева також акцентував увагу на тому, що розмір субсидії в 2019 році залежатиме від ціни на газ.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...