До Умані прибуло понад 19 тисяч паломників-хасидів

вересня 09 / 2018
До Умані прибуло понад 19 тисяч паломників-хасидів


Станом на сьогоднішній день до Умані на святкування іудейського Нового року – свята Рош Гашана – прибуло понад 19 тисяч паломників-хасидів. Про це УНН повідомили у прес-службі ГУ НП у Черкаській області.

"Станом на 13 годину сьогоднішнього дня до Умані прибуло понад 19 тисяч паломників", – сказали у поліції Черкащини.

Як зазначили у поліції, охорону правопорядку забезпечують понад 600 поліцейських і ще 22 поліцейських Держави Ізраїль.

Культові заходи з нагоди святкування Нового року за іудейським календарем проходять протягом 7-9 вересня. Загалом очікується понад 30 тисяч паломників. Наразі вони приїхали з 12 країн.

До Умані прибуло понад 19 тисяч паломників-хасидів


Зазначимо, що хасиди приїздять до Умані цілими громадами, разом з дітьми. Деякі хасиди, зазвичай, приїжджають кілька разів за життя, деякі щорічно. Це все залежить, насамперед, від фінансових можливостей приїжджих. Ті євреї, які не мають коштів на поїздку в Україну, звертаються за допомогою до спеціальних структур Ізраїлю, які займаються благодійністю. Вони оплачують проїзд громаді, надають їм харчовий пайок і кошти на оренду житла в Умані.

Перші паломники починають приїжджати в Умань ще за тиждень до Рош-Ха-Шана, який проходить 2 дні поспіль в єврейському місяця тишрей (вересень або жовтень). В основному це хасиди з достатком, які можуть собі дозволити перебувати в Умані більше одного тижня.

Масове паломництво починається приблизно за 4 дні до свята Нового року. Хасиди прибувають автобусами з аеропортів Одеси і Києва протягом цих 4 днів. Автобуси прибувають на вулицю Челюскінців, де формується своєрідний КПП. Це місце ретельно охороняється представниками поліції. У приїжджих перевіряються документи та наявність заборонених речей. Тут збираються і місцеві жителі, які бажають заробити гроші на паломниках. Вони пропонують хасидам послуги з перевезення багажу до вулиці Пушкіна, де відбувається загальний збір, або ж відразу до квартир або будинків, зданих хасидам в оренду на час свята. Ціни в місті, ясна річ, виростають у ці дні в кілька разів.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...Залишити Коментар