Цифри в платіжках злетять: українців попередили про нові тарифи

серпня 28 / 2018
Цифри в платіжках злетять: українців попередили про нові тарифи
З наступного року в Україні почне діяти так званий ринок електроенергії, через що тарифи на світло будуть стрімко зростати.

Такої думки дотримуються експерти. Зокрема, про те, наскільки зміняться цифри в платіжках українців, розповів член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Він нагадав про те, що 1 липня 2019 року в Україні має набути чинності закон про ринок електроенергії. Він передбачає відмову від встановленої державою оптової ринкової ціни і відправку тарифів на світло у «вільне» плавання. На думку експертів, це призведе до різкого підвищення тарифів на цей вид комунальних послуг.
Корольчук також зазначив, що після того як ТЕС почнуть закуповувати вугілля за ринковими цінами, вартість виробленої електрики теж підвищиться. Через це цифри в платіжках українців залежатимуть від світових розцінок на вугілля набагато сильніше, ніж зараз.

«Сьогодні теплогенерація користується методикою “Роттердам+”, в основі якої закладена середня ціна на вугілля за минулий рік. Тому закупівля вугілля тепловими станціями відбувається по $83/тонну, а реальна ціна вугілля на міжнародних ринках – $90-95/тонну. Більше отримувати економію за рахунок “формули” ми не зможемо», – попередив експерт.

Він зазначив, що в середньому тарифи на електроенергію для українців в наступному році можуть вирости у три рази.

Нагадаємо, 23 серпня НКРЕКП остаточно скасувала скандально відому формулу визначення ціни електроенергії «Роттердам+». За офіційною інформацією, дана формула, яка була введена постановою №289 від 3 березня 2017 року, була скасована під час засідання Національної комісії.
Категорія : Україна


Loading...
загрузка...