Після відпустки на Балі українець привіз додому небезпечного паразита

липня 22 / 2018
Після відпустки на Балі українець привіз додому небезпечного паразита
Після поїздки на острів Балі в Індонезії у жителя Запоріжжя знайшли вкрай рідкісного і дуже небезпечного для України паразита – гельмінтозу (глист) шистосомоза. Про це повідомили в прес-службі обласного лабораторного центру МОЗ.

Медики відзначили, що за останні 10 років в Україні було зареєстровано всього лише два випадки захворювання цим паразитом, завезеним з тропіків. При цьому в масштабах планети шистосомоз відноситься до одного з поширених паразитозов людини – він другому місці після малярії.

"Всесвітня організація охорони здоров'я зазначає, що кожна 25-а людина на планеті заражена шистосомозом, а помирає від нього щороку до 200 тисяч чоловік", – йдеться в повідомленні.

У той же час, з розвитком туризму розширюються і межі розповсюдження даного паразита, який потрапляє в організм з прісною водою, а запорожець більше року жив в Індонезії, купаючись там в водоймах з прісною водою. Саме цей шлях є основним джерелом зараження шистосомозом поряд з пранням білизни в них, риболовлею і недотриманням правил особистої гігієни і сільгоспроботами.

У листопаді минулого року у чоловіка з'явився свербіж шкіри, сухий кашель, періодично підвищувалася температура. Згодом збільшилися лімфатичні вузли, з'явилися геморагічні прояви по ходу судин кінцівок, посилився свербіж.

"Напередодні звернення за медичною допомогою хворий за два тижні втратив три кг у вазі, посилився кашель. Крім того, в легких було виявлено патологічне утворення", – передають лікарі.

В даний час великий знаходиться на лікуванні, його стан трохи покращився, але лікарі ще перевірять його легені на можливість проникнення туди паразита. За даними Міністерства охорони здоров'я, діагностувати наявність цього паразита можна не раніше, ніж через місяць після потрапляння в шкіру людини, а іноді не раніше 4-6 місяців після зараження.
Категорія : Україна


загрузка...