В Ужгороді на площі Народній взамін прапору ЄС вивішено русинський (оновлено)

грудня 31 / 2016
В Ужгороді на площі Народній взамін прапору ЄС вивішено русинський  (оновлено)

Сьогодні, в Ужгороді на площі Народній взамін прапору ЄС вивішено русинський. За неофіційною інформацією ініціатором цієї акції є народний «губернатор» та русин Іван Данацко.

Правоохоронці миттєво зреагували на цю акцію, але за відсутністю ключа зразу прапор зняти не змогли.

На проведене акцію зреагував керівник військово-патріотичної організації "Карпатська Січ" Тарас Деяк.

"Я виїхав з міста. Пролунав дзвінок від краянки, що місцеві петухи сепари вивісили прапор так званої "подкарпатскої русі", прапор так званих меншин, що фінансуються безпосередньо з москви, перед ОДА. Виступають за автономію Закарпаття і вважають, що Україна окупант по відношенню до області.
Під новий рік хотіли тишком провокацію влаштувати? Так от - ВАМ ПІЗДА. Ми не допустимо дестабілізації краю та поширення сепарської пропаганди. 2017 рік - рік вашого фіаско, ми "потурбуємось" про вас. Група наших бійців вже підїжає" - повідомив він на своїй сторінці у Фейсбук..

В Ужгороді на площі Народній взамін прапору ЄС вивішено русинський  (оновлено)


В Ужгороді на площі Народній взамін прапору ЄС вивішено русинський  (оновлено)


За інформацією "Новини Закарпаття" СБУ затримало Івана Данацка, наразі провівши з ним роз'яснюючу бесіду відпустило.Новини Закарпаття.
Категорія : Голос Народа
Нерусин
31 грудня 2016 15:11

Ключ треба було попросити у Івана Данацко.


ДаЦко
31 грудня 2016 16:45

И хто ся занимат таков хирньов? Лем администрация. Дебилы.данацко дрянь


справедливый
31 грудня 2016 18:07

ПАСКУДА ТЫ ДАНАЦКО !!! НАРОД ТОБИ ЩИ ПРИПОМНИТ ... З НОВЫМ РОКОМ ВСИХ ПОДКАРПАТСЬКЫХ РУСИНУ !!! ЩАСТЯ ВАМ , ДОБРА И ДОСТАТКУ !!!


Русин
31 грудня 2016 18:17

Справедливому: дякуеме и Вам тоже здоров'я , миру и благополучч в Новим роци.


хуст
31 грудня 2016 19:07

справедливому -из новым тя годом поздоровляю-здоровля и всих земных благ


свуй
31 грудня 2016 20:08

Тарасику (Деяку), яка пісда, яка група буйцю???
Дружи з головов та може тя у АТО узьмут!!!


Краянин
31 грудня 2016 20:50

тьі "тарасику",

тот сьінок, котрого лярва заперевальна на кальварії усрала та лишилила обьіхсь іздох, а лярві не повезло, бо вто, што вна усрала тай усцяла, ужило, бо го прохожі пудобрпали.

дякуєме СПРАВЕДЛИВОМУ, желаєме Вам щасливого Нового года - щастя, зоровля, миру Вам і ушиткьім РУСИНАМ - автохтонному народу Пудкарпаськой Руси !!!

Іван Данацко і Петро Іванович Гецко наші герої - Герої незалежной Республікьі Подкарпатска Русь - субьєкта межинародного ПРАВА !!!!


хуст
31 грудня 2016 21:13

краянину--з новым годом и всих истинных русину краю поздоровляю


деяк із поляни
31 грудня 2016 21:30

у нас не сякі Деяки а сись деляк ба відки


45618
31 грудня 2016 21:55

фамилия деяк-велятино хустськый район -половина села мае таку фамилию и бороняво хустськый район э таки фамилии и фактично в тячевському райони -э но исторична правда -------з приходои советськои власти они переписалися на деяк а фактично то мадярська фамилиа---деак так само як тегзе вси переписалися на тегза -вакару на вакаров и так даллее


Краянин
31 грудня 2016 22:33

Ушиткьіх Краян - русинув, мадярув, румунув, словакув, русских, циган, тай иншаку путьову чилядь поздоровляю із Новьім 2017 годом !!!! Щастя, зоровля, миру Вам !!!!!

Укров не упоминаву, вто заперевальні, немьіті паскудьі. Тоті і на Донбасі ся розуму не набрали, такьім і гробова дошка ниґда не поможе.

Слава Пудкарпаськой Руси !!!


хуст
31 грудня 2016 22:38

краянину-стопудово тя пуддержую


Верховинець
31 грудня 2016 22:46

Подкарпатя наша зимля, русины фурт туй жили ибудут жити, и тко прийде до нас из мечом од меча и здохне!


mukachevo54
1 січня 2017 00:25

До днышнього дня Україна НЕ достала!!! безвізовий режим од EU. Єднов з причин є то, ош окрем джігадистів з Азії (Сірія, Ірак атд.) и північної Африки, примитивных Чінгісханськых дикунів, як є
Тарас Деак, європейці не хотять матив цівілізован?й Европі. Русинськый прапор з Путіним, Москвов чи сепаратизмом не має нич общого. Створеня прапорів славянськых народів Габсбурської монархії с фарбами в різных варіаціях синя, біла, червена має своє початки од року 1848 - Першого Славянського конгресу в Празі. Зато не лем русини, ай словаки, чехи, серби, хорвати, словинці мавуть прапори с фарбами синя, біла, червена. Правда ай много других держав мавуть препори с такими фарбами, як наприклад Голандія, чи США. Русинськый прапор, як державний препор Подкарпатської Русі, за Чехословацької републіки бов офіціально принятий в 1920-х роках. Офіціально, історичний Русинськый прапор бов пудтвердженый на 9. Світовом конгресі в 2007 році, в Мармарош Сігет, Румуніа (Sighetul-Marmatiei, Rоmаnіа). Ініціатором обновленя історичного Русинського прапора на 9. Світовом конресі бола делегація Русинів США, яка виступала и виступає за суверенітет и цілістність України. Се - пуддержка суверенітету и цілістності України- боло тлумачене представителями Русинських організацій США на недавній встрічі с представителями State Department, USA (Міністерство заграничя, США). (читай Голос Карпат, 2016)


..............
1 січня 2017 02:03

Деяк сам петух, но галичанського пошиву. Як який смолавий муж деак не може розказувати усiм русинам кого любити. Маленький фyрер деак напрошуєся на пиздюлей. Просто той героїзм зразу пропаде як запахне смаженим. Русини люблять Україну не меньше, Pусини люблять бiльше Україну, але без деакiв. А прапор мiг повiсити и сам деак аби розвязати який конфлiкт, такi вже були розумнi, правда деак не iнтересовався як скончили утi "розумнi" котрi пiшли проти народу.


дмитро
1 січня 2017 10:28

а што гуцький прапор шлабо увішити,гий відею уштавити про бабий,а триндіти йо:))))))))ги-ги і вообще гія било на усі три флагштоки увісити,данацьу рецпект і уважуха,а то есбеушники розумієш розшлабилися відітелі ай най побігавут мало ай а тото ле никавут у штакан тко тото би їм налив на новий гюд:))))))))ги-ги

з новим 2017 годом11111111111


Одинадцять
1 січня 2017 11:22

Най Вам дасть Бог здоров'я, натхнення, боагополуччя , мицних сил на сьому сайти!!!все веселого настрою и любови до життя!!!


хуст
1 січня 2017 13:44

дмитру -и на машини и на хыжи частнуй у мене русинськый прапор майорие уже годы вот типир ня и вычислиш де жию гия -тячово

з новым годом усих писарю сайта


Читатель
1 січня 2017 14:52

Демонстрація прапора Світової ради карпатських русинів, котрий був прапором історичної Подкарпатської Русі в складі Чехословаччини, це нагадування українській владі про русинів, котрих українізують з 1946 р. і не визнає незалежна Україна вже 25 років, порушуючи Конституцію, закони, ігноруючи історичні факти, рекомендації ООН. Але в ЗМІ «ультрапатріоти» говорять, пишуть, що винна не влада, а русини. Хай би СБУ зайнялася деяк-ами та подібними за заклики до «полювання на русинів».


Богар
1 січня 2017 16:57

Деяк ото галичанська фамілія?


дмитро
1 січня 2017 18:39

гуцькому ;но пай ай такой біжутя учисляти лем дупю погар паленки і нараз учислютя:))))))))ги-ги сугубо по прапору, можиш і не лем русинцький а готь і тот што довкола церкви носят нахрам церкви завішити:)))))))))))ги-ги прапороносиць гуцкий розумієш:)))))))))))ги-ги


Краянин
1 січня 2017 18:52

Ніяка Академія Наук, зокрема та, яку очолює галицький ультра-націоналст Костянтин Кульчицький і ніяка СБУ, чи кримінальне пара-мілітиризоване бандитське угрупівання "карпатська січ", на діяльність якої та ж сама СБУ закриває очі, не вправі порушувати права громадян на самовизначення. Це є норми передбачені як Конституцією України так і Уставами ООН.

СБУ повинна виконувати свої обовязки, викривати і знищувати різні кримінальні угрупування, чи то збройні - "карпатська січ", чи то мафія контрабанди сигаретних та спиртних напоїв, або контрабанда мігрантів, тощо.


краянину
1 січня 2017 18:59

Думаю, неборе, колись украінcький народ назвавись "заперевальні, немьіті паскудьі" СБУ тобов уже занялася.


С праздником Нового года
1 січня 2017 22:39

Поздравляю всех с Новым годом!
Желаю всем в 2017-м удачи, успехов, здоровья, радости.Пусть он будет легким, ярким,принесет добро и мир!

Подумаешь прапор русинский повесили,ну и что, повесели так повесили,имеют право.Почему у деяка не было озабоченности,когда посол США вручал выпускникам Академии СБУ дипломы.Почему у деяка не было озабоченности,когда на здании СБУ висел флаг США?Флаг США на здании СБУ-сепаратизм или оккупация?Почему у деяка нет озабоченности на другие флаги,которые висят в районах,например флаги Румынии,Венгрии.Или у деяка озабоченность только на флаг русинов.деяку лучше надо учить историю,историю нашего Края,как и когда Закарпатье стало частью Украины.Русины в советское время были принудительно отнесены к украинцам, а их национальная идентичность подавлялась.В Словакии, Польше, Венгрии, Чехии и Сербии ,русины официально признаны национальным меньшинством.Такие как псевдопатриот,деяк, сами умышленно людей провоцируют и создают конфликт.Отставьте русинов уже в покое,надоели с своими провокациями.Когда псевдопатриоты ,ура-патриоты,шовенисты-нацюки кричат: мадьяр на ножи,мадьяре вон из Закарпатья,смерть мадьярам и русинам смерть,русинов нет и т.д. никто из политбомонда и журнокуртизанские массмедиа не озаботились на это,только на русинский флаг озабоченность у них.Двуличные лицемеры такие как ,деяк и сам ,деяк.Шлёндра,деяк пускай идет и работает,то машины блокирует,то в кино левом снимается,бездельник и провокатор,деяк.


Русин
2 січня 2017 09:40

Фото де і яка в студію. Щоб видно было куды ушмарити.


Недругам русинов
15 січня 2017 17:06

В Україні подкарпатські русини мають статус українців як її громадяни, але як етнос вони не українці, а окремий народ - русини. Це знає увесь світ. В 2006 р. Комітет ООН з ліквідації расової дискримінації писав для української влади: «Комітет занепокоєний відсутністю офіційного визнання меншини русинів, незважаючи на їх явні етнічні особливості.
Комітет рекомендує державі-учасниці (Україні) розглянути питання про визнання русинів як національної меншини». Аналогічну рекомендацію Україні в 2008 р. дала й Рада ООН з прав людини. Недруги русинів, заспокойтеся!


Залишити Коментар