Хто буде староста на Закарпатті?

липня 28 / 2015
Хто буде староста на Закарпатті?

Багато закарпатців не розуміють, що собою представляє новий інститут влади, який з’явиться у найближчий час на теренах краю тому ми вирішили подати витяг з закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад".


1. У селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад", за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради.
2. Староста є посадовою особою місцевого самоврядування.
3. Староста:
1) представляє інтереси жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;
2) сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;
3) бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;
4) вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб;
5) здійснює інші обов’язки, визначені Положенням про старосту.
4. Положення про старосту затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об’єднаної територіальної громади.
У Положенні визначаються права і обов’язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов’язані з діяльністю старости.
5. Староста обирається в порядку, визначеному законом.
6. Староста є членом виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади за посадою";
4) частину четверту статті 51 викласти в такій редакції:
"4. До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради входять також за посадою секретар відповідної ради, староста (старости)".
3. У селах, селищах, в яких знаходилися органи місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися, обов’язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання.

Для Закарпаття це "посада" не нова за часів Підкарпатської Русі Старости вже "газдували" у селах Срібної землі.

Новини Закарпаття
Категорія : Голос Народа


Loading...
загрузка...Залишити Коментар