Через громадські слухання влада Ужгорода намагалася проштовхнути забудову зелених зон на Можайського

жовтня 10 / 2020
Обіцянки міського голови Б.Андріїва виявилися черговим обманом.

Через громадські слухання влада Ужгорода намагалася проштовхнути забудову зелених зон на Можайського
Йдеться про мікрорайон словацької забудови вулиць Олександра Можайського, Генерала Свободи, 8-го Березня в обласному центрі Закарпаття, мешканці якого давно очікували розроблення детального плану території, що дозволить передусім зберегти зелені зони.

Однак вчора мешканці мікрорайону, після ознайомлення із проектними матеріалами, виявили, що обіцянки міського голови Богдана Андріїва, проголошені на сесії Ужгородської міської ради 21 січня 2017 року, про збереження прибудинкових територій включно із зеленими зонами у цьому кварталі, таки повний фейк. Бо проєктне завдання замовника фірма-проєктант втілила зовсім в протилежному до очікувань мешканців напрямку.

Тут же з'ясувалось, що допоки Верховним Судом розглядається спір щодо поновлення забудовником договору оренди землі по вул. Можайського, Департамент міського господарства таки поновив його з ТОВ "Підлипники". Нагадаємо громадськості, тогоріч суд першої інстанції задовольнив позов мешканців і відмовив забудовнику в поновленні оренди.

Також з'ясувалося, що фірма з оточення сина екс-мера Ужгорода А.Погорєлова, яку очолює медик Л.Богодист (балотується до міської ради від "ОПЗЖ"), забудовуватиме газони перед будинком №5 по вул. Генерала Свободи, зокрема на місці майданчика для збору та вивезення твердих побутових відходів, який як споруда має паспорт, а також на місці ГРП.

"Факт сповідування подвійних стандартів Ужгородською міською радою та її головою не є новиною для ужгородців. Тому громада мікрорайону сьогодні, 8 жовтня, зібралася на громадські слухання задля чергового відстоювання своїх прав на прибудинкову територію та землі зелених насаджень загального користування? - каже мешканка мійрорайону Н.Машкаринець. - На початку слухань міський голова Б.Андріїв під спільний регіт громади вчергове заявив про збереження прилеглої території будинків кварталу як зони зелених насаджень, а проєктант грудьми відстоював інтереси забудовників мікрорайону та "своє" проектне бачення його містобудівного "розвитку".

Іштван Цап окреслив проблемні моменти проєкту детального плану, запропонував переглянути проєктне рішення в варіянті розробника на користь збільшення у внутрішньоквартальному просторі району території зелених насаджень загального користування, а також встановити функціональне призначення земельних ділянок вздовж вулиці Можайського як аналогічні зелені зони, не дивлячись на їх форму власності.

За результатами громадських слухань утворено Погоджувальну раду для розгляду пропозицій, що подані громадянами, мешканцями, ОСББ, ініціативною групою кварталу. Після розгляду пропозицій та обговорення можливих варіантів консенсусу щодо перспективного бачення розвитку мікрорайону, в порядку деталізації положень чинного Генерального плану міста Ужгорода буде запропоновано узгоджений проєкт детального плану для його обговорення депутатськими комісіями та подано на сесію міської ради для його затвердження.

Наразі мешканці дуже категорично налаштовані щодо тотальної забудови території по периметру мікрорайону, готові відстоювати своє право на користування земельними ділянками в межах 8,4 га та збереження зелених зон, в судах." - повідомляє представник Погоджувальної ради, мешканка мійрорайону Н. Мельник.

Категорія : Голос Народа


Залишити Коментар