Міжнародні автоперевізники обіцяють страйкувати через перепони у видачі дозволів (ФОТО)

лютого 06 / 2020
Міжнародні автоперевізники обіцяють страйкувати через перепони у видачі дозволів (ФОТО)
Народні депутати України Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Говат та Владіслав Поляк звернулись до Прем’єра невідкладно вирішити ситуацію, пов’язану з видачею дозволів для компаній, що займаються перевезеннями вантажів за кордон.

Ситуація, коли водіям, які переводять вантажі за кордон, доводиться стояти по кілька днів у кілометрових чергах до пунктів пропуску – не нова. Зараз їм доводиться долати ще і нові перепони – тривалий час очікувати на видачу спеціальних дозволів на виїзд та перевезення вантажу за кордон від місцевих підрозділів Укртрансбезпеки. Електронне бронювання дозволів, запроваджене Укртрансбезпекою призводить до величезних черг на місцях. (на фото – черги на видачу дозволів в Ужгороді)
Міжнародні автоперевізники обіцяють страйкувати через перепони у видачі дозволів (ФОТО)

Про напругу, незручності та інші наслідки іноді і кількаденного очікування говорити не доводиться. Шкодить це і міжнародній економічній репутації країни – вкотре зриваються терміни поставок вантажів, блокується співпраця з міжнародними партнерами. Перевізники кажуть: через електронне бронювання вони не встигають отримувати дозволи своєчасно, змушені записуватися у чергу на наступні місяці, чим зриваються контракти на поставку вантажів.
Вже найближчим часом міжнародні перевізники мають намір оголосити всеукраїнський страйк. Вони вимагають збільшити квоти дефіцитних дозволів на здійснення міжнародних автомобільних перевезень територією іноземних держав, негайно відмінити електронне бронювання всіх видів дозволів на перевезення вантажів територією іноземних держав, Міністерству транспорту врахувати пропозиції професійних об’єднань міжнародних авто перевізників, забезпечити громадський контроль та прозорість у роботі структури з видачі спецдозволів, передати видачу дозволів професійному об’єднанню міжнародних авто перевізників на конкурентних засадах (на даний час функцію видачі та контролю здійснюють органи Укртрансбезпеки), погодити дієвий обмін даними з Держмитслужбою України, зупинити процедуру лібералізації міжнародних автоперевезень вантажів в/з третіх країн (з Білорусією та Молдовою); скасувати обмеження часу на використання дозволів (90 днів).

Щоб покращити роботу міжнародних автоперевізників, не допустити створення суспільної напруги, народні депутати Василь Петьовка, Валерій Лунченко, Роберт Горват та Владіслав Поляк звернулись до Прем’єр-міністра України в першочерговому порядку розглянути прохання міжнародних автомобільних перевізників та ініціювати внесення змін до чинних нормативних актів
Категорія : Голос Народа


Loading...
загрузка...Залишити Коментар