ЗМІ повідомили про шахрайство в закарпатському «Ощадбанку»

травня 21 / 2019
ЗМІ повідомили про шахрайство в закарпатському «Ощадбанку»
У закарпатському Міжгір’ї триває судовий розгляд справи щодо незаконного заволодіння грішми з банківських рахунків клієнтів «Ощадбанку».

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Міжгірським районним судом Закарпатської області розглядається кримінальна справа про обвинувачення колишньої працівниці Ощадбанку, яка, нібито, зловживаючи довірою працівників та клієнтів, шляхом обману, умисно, заволоділа грошовими коштами клієнтів банку в сумі понад 42 тисячі гривень .

Слід зазначити, що в даній справі визнано потерпілими 11 осіб.

Дії колишньої працівниці банку С. кваліфіковано за ч. 3 ст. 190, ч.1 ст. 200, ч. 2 ст. 200, ч. 3 ст. 357, ч.1 ст. 358, ч.3 ст. 358, ч. 4 ст. 358,ч.1 ст. 361, ч. 2 ст. 361 та ч.1 ст. 362 КК України (ознайомитися з повними текстами судових рішень у вказаному кримінальному провадженні можна в ЄДРСР за №302/882/18).

Також під час попередніх судових засідань стало відомо, що обвинувачена у даній справі – екс-медсестра, а у філії фінустанови працівники систематично порушували посадові інструкції .

Так, на минулому судовому засіданні по справі обвинуваченої екс-медсестри, колишньої працівниці «Ощадбанку», що відбулося 17 квітня 2019 року, було допитано 4-х її колишніх колег. Троє з допитаних дали покази як свідки, а одна особа – як потерпіла, що працювала на посаді провідного економіста, завідувача сектору роздрібного бізнесу Міжгірського відділення «Ощадбанку». Слід також зауважити, що остання є крайньою особою, коштами якої нібито заволоділа обвинувачена.

Далі – цікавіше.

Як виявилось, згаданого провідного економіста, завідувача сектору роздрібного бізнесу, яка під час судового засідання давала покази як потерпіла, в рамках цього ж провадження раніше було обвинувачено у вчиненні незаконних дій з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, обладнанням для їх виготовлення. Зокрема, йдеться про вчинення злочину передбаченого ч. 1 ст. 200 Кримінального кодексу України (ККУ), а саме:

– Підробка документів на переказ, платіжних карток чи інших засобів доступу до банківських рахунків, електронних грошей, а так само придбання, зберігання, перевезення, пересилання з метою збуту підроблених документів на переказ, платіжних карток або їх використання чи збут, а також неправомірний випуск або використання електронних грошей.

При цьому, приголомшливим є той факт, що матеріали досудового розслідування щодо скоєння кримінального правопорушення згаданим фахівцем, було виділено з матеріалів кримінального провадження, що наразі розглядається судом. Відтак, тепер у кримінальній справі щодо шахрайства у міжгірській філії «Ощадбанку», раніше обвинувачена особа, згідно з обвинувальним актом, значиться не обвинуваченою, а потерпілою.

Ухвалою Міжгірського суду дана особа (провідний економіст, завідувач сектору роздрібного бізнесу Ощадбанку) була звільнена від кримінальної відповідальності, передбаченої ст. 200 ч. 1 КК України у зв’язку з передачею її на поруки трудовому колективу Міжгірського відділення ТВБВ № 10006/037 філії Закарпатського обласного управління АТ “Ощадбанк” за умови, що з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку, а кримінальне провадження щодо неї закрито.

Слід також зазначити, що згадану Ухвалу було винесено тим же суддею, який розглядає кримінальне провадження щодо обвинувачення колишнього хол-менеджера фінустанови, екс-медсестри.

Разом із цим, під час допиту у залі суду 17 квітня 2019 року, допитана як потерпіла, засвідчила, що має майже тридцятирічний досвід роботи у банківських установах (29 років). Втім, з її показів, попри такий досвід вона не володіє інформацією щодо функціональних можливостей жодної операційної системи банку, а також не вміє користуватися навіть додатком «Ощад-24/7». При цьому вона досі продовжує працювати у міжгірському відділенні фінустанови.

Зважаючи на ці покази, стороною захисту в судовому засіданні було наголошено на абсурдності ситуації, так як потерпіла із 29-річним досвідом роботи в фінустановах, з її слів, не знає банківських систем та не вміє користуватися навіть додатком, яким користуються пересічні громадяни, клієнти банку.

«Невже за 29 років роботи в банку Ви не вмієте користуватись навіть Ощад-24!?», – вивели з рівноваги адвоката обвинуваченої покази надані потерпілою під час допиту.

Втім, дане зауваження було розцінено в суді як тиск на потерпілу.

Водночас, слід зазначити, що під час судового засідання, яке відбулося 25 березня, на запитання сторони захисту стосовно того, як колишня медична сестра протягом одного місяця роботи в банку могла здійснити несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, проводити незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, підробляти документи, а також оволодіти користуванням усіма операційними системами банку, так і залишилося риторичним. Єдине, що озвучив один із допитаних як свідок керівник фінустанови, цитуємо його думку: «Вродився геній!».

Вартує уваги і той факт, що всі троє свідків (працівники банку, колишні колеги обвинуваченої), які були допитані під час минулого судового розгляду, засвідчили, що обвинувачена завжди була дуже приязною, комунікабельною та ніколи не відмовляла, коли її просили допомогти чи виконати якесь доручення.

Слід також зазначити, що обсяг матеріалів досудового слідства у даній справі становить тринадцять томів. Також, зауважимо, що обвинувачена своєї вини не визнає.

Наступне судове засідання призначено на 23 травня 2019 року.

Саша Клімова, Перший кабельний
Категорія : Голос Народа


Loading...
загрузка...Залишити Коментар