Голубці та поливка: обов’язкові страви різдвяного столу закарпатців

січня 05 / 2019
Голубці та поливка: обов’язкові страви різдвяного столу закарпатців
Голубці й поливка (юшка) – шановані на Закарпатті страви, які готують на вихідні, у неділю.

До різдвяного столу на святвечір закарпатські господині також готують голубці й поливку, які входять до переліку 12 обов’язкових страв.

Щоправда, і поливка і голубці мають бути пісні. Відтак, м’ясо замінюють грибами, білими сушеними. Попередньо, гриби замочують у холодній воді а потім відварюють.
Голубці та поливка: обов’язкові страви різдвяного столу закарпатців

У юшку можна додати лише добре помиті та попередньо замочені гриби, не відварюючи. Грибова поливка обов’язково готується з додаванням овочів – моркви, коріння петрушки, листя петрушки, можна й у сушеному вигляді. Також закарпатські господині полюбляють спеції – чорний перець, приправу для юшки грибної, додають сіль, присмачують краплинкою домашньої олії.

Голубці з білими грибами готують з рисовою начинкою, з додаванням підсмажених грибочків з цибулею ( гриби попередньо відварені). Зі спецій використовують чорний та червоний солодкий перець (паприку). Додають подрібнений свіжий або сушений кріп, солять. Начинку загортають у листя капусти, попередньо підварені у кип’ячій воді. Голубці щільно укладають до каструлі з товстим дном, заливають водою, солять та доводять до готовності. Сметану або томатну пасту не використовують, бо ж Свята вечеря – стримана, у строгому пості.

Смачного вам та веселого Різдва!
Категорія : Голос Народа


Loading...
загрузка...Залишити Коментар