Перемагають дебют і «класика»: Змагання серед юнаків вищої ліги подарували вболівальникам теж чимало яскравих емоцій
Погодьтеся, змагання серед юнаків було організувати в області чи не найважче. І все через традиційну міграцію внаслідок війни. До того ж чимало дітей виїхали зі своїми батьками вимушено. Тим паче приємно констатувати, що ЗАФ у вищій лізі змогла організувати змагання, а представникам клубів – лише «калап долу» за пророблену тренувальну, фінансову та інші види робіт. А в кого вже як вийшли суперничати, то – інша справа. На це впливали різні обставини й можливості. Утім, головне – турнір, хоч і нелегко, але відбувся.
Перше місце в змаганнях посів «Будівельник» (Ужгород). Команда, сформована з вихованців місцевої СДЮСШОР, хоч і значилася серед дебютантів, та продемонструвала відмінний результат – 12 перемог у 14 поєдинках. Як наслідок, перше місце з п’ятиочковим відривом! В усіх ланках юні будівельники були збалансованими й продемонстрували чудові показники – найбільше м’ячів забили, найменше пропустили. Притому з «Марамурешом» стали найбезкомпроміснішою командою – жодної нічиєї.
Другим фінішував «Севлюш». Поява цієї команди серед призерів – чергове свідчення системної роботи в клубі, зокрема з юнаками. Якщо з дорослими успішно працював Адріан Пуканич, то з дублерами ще один футболіст, який пограв на найвищому вітчизняному рівні – Юрій Чонка. Що важливо, «Севлюш» зробив ставку на місцевих гравців. Вони продемонстрували високі показники – 10 виграшів, одна нічия при трьох поразках. Як наслідок, – срібні нагороди в активі. Що цікаво, доля цих і золотих медалей вирішувалася в останньому турі в протистоянні з «Будівельником». Якби «Севлюш» виграв матч, то міг би обійти свого основного конкурента. Але й друге місце заслуговує схвалення. Притому команда так само друга за пропущеними та забитими м’ячами.
Трійку призерів із чотириочковим відставанням доповнила «Медея» з Оноківської територіальної громади. Вона зуміла випередити «Вільхівці» на один заліковий бал, вісім матчів виграла при трьох нічиїх та трьох поразках. Бронзовий призер – третій і за м’ячами в розряді «забиті» та четвертий за пропущеними. Із командою успішно працює Мілан Гартманн. Що важливо, перед колективом ставилося завдання задіяти вихованців із ТГ. Це вдалося зробити. А що продемонстровано результат рівня «бронзи», то похвально двічі!
На одне очко відстали від третього колективу «Вільхівці». Команда здобула 8 перемог, двічі зіграла внічию та чотири рази поступилася. Притому команді десь трішки, можливо, і не пощастило, адже зіграла на виїзді з «Медеєю» 0:0, мінімально (0:1) поступилася «Будівельникові» (до речі, у рідних стінах так само перемогла чемпіона!). Фактично була б у призерах, якби не провалила вдома бодай одну з трьох ігор за весь чемпіонат: 0:2 з «Медеєю», 0:0 з одним із аусайдерів «Тячевом» (районне дербі спрацювало!) та 2:6 від «Севлюша». У цілому ж виступ пристойний. До того ж із більш ніж переконливою різницею м’ячів: 25–14.
Чітко вираженими середняками фінішували рахівські «Карпати» та іршавська «Бужора». Горяни чотири поєдинки виграли при чотирьох нічиїх та шести поразках. «Карпати» три матчі програли з великим рахунком, натомість опанували битву середняків – з іршавцями 2:2 на виїзді та 3:0 удома, що власне й забезпечило потрапляння до першої п’ятірки. Відрадно й те, що з командою працює Іван Микуличинський, який виступає за дорослих, а основу дублерів теж склали в основному місцеві вихованці.
Як уже зазначалося, середній результат у «Бужори». Негативний результат із рахівцями відкинув її на шосту позицію. Загалом працювати в колективі є над чим. Він показав хороші результати фактично тільки в зустрічах з аутсайдерами, натомість майже в усіх двобоях поступився з різницею більш ніж у три м’ячі. Притому зазнав особливо великих поразок: на виїзді 0:7 від «Медеї», 0:9 від «Севлюша», 0:10 від «Будівельника»… А загалом іршавці пропускали ледь не 4 м’ячі за гру.
І на завершальних позиціях СК «Тячів» та «Марамуреш». Райцентрівці мають 1 виграш і 3 нічиї, а їхні земляки два виграші (при решті поразок). В особистій зустрічі «Тячів» був на гол кращим – 2:0 проти 1:2. Також тячівці значно менше пропустили.
У цілому відрадно, що всі команди набирали очки. Була й «локальна», та все ж конкуренція: у стані аутсайдерів, середняків, а в матчі за перше місце в останньому турі взагалі все вирішувалося в особистій зустрічі.
З огляду ж на обтяжливі обставини і юнацький турнір запишемо собі до активу.
Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ